Connect with us

Amerikalı AKTÖR Johnny Depp, SON FİLMİ ‘SWEENEY TODD: THE DEMON BARBER OF FLEET STREET’ İÇİN TÜRK BERBER KAMİL ÖZTÜRK’TEN ‘HIZLANDIRILMIŞ TIRAŞ DERSLERİ’ ALDI.

Johnny Depp, bir berberi canlandıracağı yeni filmi için traşın inceliklerini ve ustura tutmayı, bir Türk Berberden öğrendi. Türkiye’de 15 Şubat’ta gösterime girecek olan Sweeney Todd isimli filmi için Depp’le 2 gün boyunca çalışan ve berberliğin püf noktalarını öğreten Kamil Öztürk isimli usta berber, “Johnny’nin oyunculukta çok iyi olduğunu ancak eli ustura tutmaya yatkın olmadığı için, Johnny’den berber olamayacağını” söyledi. “Güzel şarkı söylüyor. İyi bir aktör. Ama eli ustura tutmuyor. Ancak film için bu işi öğrendi. Fakat onun hayatı bambaşka” diyen Öztürk, Londra’da gösterilen galada filmi izlediğini ve çok beğendiğini de sözlerine ekledi.

1875’te açılan Londra’nın en eski berberi olan Geo F. Trumper’da 11 yıldır çalışan Öztürk, çocukluğunda Peter isimli bir Rum berberin yanında çalışmaya başladığını, saç kesmeyi ondan öğrendiğini ifade etti. Filmin yönetmeni Tim Burton tarafından seçilen Kamil Öztürk, stüdyo çalışmalarından önce Tim Burton’a sakal traşı yaparak Depp’e öğretmenlik için uygun olup olmadığının test edildiğini söyledi. Yaptığı sakal tıraşından çok etkilenen Tim Burton’un hemen kendisiyle çalışmak istediğini söyleyen Öztürk, Johnny ile çalışmayı oldukça heyecan verici bulduğunu sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin ünlü Times gazetesinde de haberi yer alan Kamil Öztürk, berberliği temiz olduğu ve elleri kirletmediği için seçtiğini söyledi. 39 yaşındaki Kamil Öztürk, çalıştığı berbere her zaman ünlülerin geldiğini, ancak yaptığı kontrat nedeniye gelenlerin isimlerini veremediğini açıkladı. 65’inci Altın Küre ödüllerinde Johnny Depp’e, “En iyi müzikal / komedi erkek oyuncu” ödülünü getiren ve”En iyi müzikal / komedi” seçilen Sweeney Todd filminde, Deep tarihin en ünlü ve en kanlı katil berberini canlandırıyor. 18. yüzyılda Londra’da 160 kişinin ölümünden sorumlu olduğuna inanılan Sweeney Todd, katil olduğunun ortaya çıkmasının ardından idam edilmişti.

Reklam en iyi fön makinesi