Connect with us

İncelemeler

EN İYİ SAÇ KURUTMA MAKİNESİ, En İyi 3 Marka

en iyi saç kurutma makinesi

Konu hakkında bilgisi olmayanlar için en iyi saç kurutma makinesi tercihi zor bir süreç olabiliyor. Özellikle internetteki bazı siteler kullanıcıyı yanıltabiliyorlar. Büyük pazaryeri siteleri ile anlaşma yaparak komisyon karşılığında ürün öneren bu siteler kasıtlı olarak yanlış bilgiler verebiliyorlar. Bu siteler daha yüksek komisyon aldıkları aslında müşteri memnuniyeti düşük ürünleri bile tavsiye edebiliyorlar. Maalesef bir çok tüketici bu tavsiyelerin peşinden gittiğinde parasını çöpe atmış oluyor. Bu yazıda kendinize uygun en iyi saç kurutma makinesini nasıl seçeceğinizi öğrenebilirsiniz. Ve uzun uzun karşılaştırma yapmak istemeyenler ziyaretçiler için editörlerin seçtiği 3 marka önerisini bulabilirsiniz. Peki saç kurutma makinesi nasıl seçilir?

en iyi saç kurutma makinesi hangisi?

En İyi Saç Kurutma Makinesi Hangisi?

En iyi saç kurutma makinesi hangisi sorusunun yanıtı elbette kuaförler için tasarlanmış saç kurutma makineleridir. Fön çekmek için tasarlanmış saç kurutma makinelerine fön makinesi denir. Ancak son yıllardaki kur baskısı ve enflasyon baskısı ile bu ürünlerin fiyatları yükselmiştir. Eğer düşük bir bütçeniz varsa ve sadece saç kurutma amacıyla kullanacağınız bir makine arıyorsanız ucuz saç kurutma makinelerini de tercih edebilirsiniz. Ancak zor kuruyan saçlarınız varsa, fön çekmek gibi saç şekillendirme amacınız varsa profesyonel saç kurutma makineleri sizin için en iyi tercih olacaktır. Geniş ailelerde yaşanan saç kurutma banyo sonrası saç kurutma sırası bekleme sorunu da saçı hızlı kurutan profesyonel saç kurutma makineleri ile çözülebilir. Peki profesyonel saç kurutma makinesi nasıl anlaşılır?

Profesyonel Saç Kurutma Makineleri

Kuaförler için optimize edilen saç kurutma makinelerini ayırt etmek eskisine oranla oldukça zor bir konu. Çünkü ucuz çin malı saç kurutucular ve bazı elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel markalara benzer ürünler çıkarıyorlar. Bu ürünler profesyonel gibi görünür. Profesyonel model isimlerine sahiptirler. Mesela fritöz üreten bir markanın üzerinde “professional” ya da “saloon series” gibi model isimleri yazdığı saç kurutma makinesi profesyonel imajı vermeye çalışıyordur. Kuaförlerde ucuz çin malı makineleri göremezsiniz. Veya fritöz ya da ütü üreten markaların saç kurutma makinelerini profesyoneller kullanmazlar. En iyi saç kurutma makineleri kuaförlere yönelik satış yapan kuaför toptancılarında bulunur ve sadece kuaförlere pazarlanır. Peki en iyi saç kurutma makinesi markası hangisidir?

En İyi Saç Kurutma Makinesi Markası

En iyi saç kurutma makinesi markaları genelde ithal ürünlerdir. Turbobella gibi Türkiye’de üretilen profesyonel saç kurutma makinelerinin yanında diğer makineler yabancı menşeilidir. Son yıllardaki kur ve enflasyon baskısı ile ithal ürünlerin fiyatları çok pahalı hale gelmiştir. Amerika’dan ithal Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin fiyatı 13 bin liraya ulaşmış bulunmakta. Ceriotti, Parlux, Gamma Piu gibi İtalyan makinelerin fiyatları ise 3000-4000 liralar seviyesinde. Üstelik bu ithal makineler sağlam olsa da ileride tamirat için parçalarının tedarik edilmesi sorun yaratabiliyor. Türk pazarı için en iyi saç kurutma makineleri hem fiyat olarak avantaj sağlayan hem de piyasadaki en güçlü fön performansını sağlayan Turbobella gibi yerli profesyonel saç kurutma makinesi markalarıdır. En iyi saç kurutma makinelerinde hangi özellikler olmalıdır?

en iyi saç kurutma makinesi markası

En İyi Saç Kurutma Makinelerinin Özellikleri

  • En iyi saç kurutma makinesi saça şekil verebilen ve hızlı kurutabilen makinedir. Bu da yüksek ısı kabiliyeti ister. Yüksek ısı performansı saçı şekle sokar ve zor kuruyan saçları bile hızla kurutur. Piyasadaki bir çok marka model isimlerini watt gücü gibi göstererek tüketicinin bilgisizliğinden yararlanmak istemektedir. Şu anda piyasadaki en yüksek watt gücü 2700 watt ile Turbobella ion9000 modelindedir. 3000-4000-6000 gibi model isimleri ile makinenin watt gücü karıştırılmamalıdır. Aynı zamanda makinenin yüksek ısısının üfleme basıncı ile optimize edilmiş olması gerekir. Sanılanın aksine en iyi saç kurutma makinesi en basınçlı üfleyen değildir. Cihazın basıncının yüksek olması saçı şekle sokmaz kabartarak şeklini bozar. Çok yüksek basınçlı makineleri ile saç şekillendirmek mümkün değildir.
  • En iyi saç kurutma makinelerinde yüksek ısı ile üfleme basıncının doğu oranda optimize edilmiş olması gerekir. Sanılanın aksine en iyi saç kurutma makinesi en basınçlı üfleyen değildir. Cihazın basıncının yüksek olması saçı şekle sokmaz kabartarak şeklini bozar. Çok yüksek basınçlı makineleri ile saç şekillendirmek mümkün değildir.
  • En iyi fön makinesi ion özelliği barındıran makinelerden biridir. İon özelliği fön sırasında elektrik yüklü hava moleküllerinin saçta yaratacağı ve kabarmaya neden olan statik elektriği azaltır. Kesin sonuç için kıyafet, terlik, zemin gibi ortamdan kaynaklanan statik elektriğin de engellenmesi gerekir. Ayrıca ionizer özelliği saçlara daha fazla parlaklık verir.
  • En iyi saç kurutma makinelerinin online destekleri güçlüdür. İyi bir websiteleri vardır hatta çoğu garanti ve diğer satış sonrası süreçleri mobil uygulama ile desteklerler.
  • Kuaför tipi saç kurutma makineleri birden çok başlık ile satılırlar. Farklı boy fön başlıkları farklı boy fırçalar ile kullanılır. Ayrıca profesyonel saç kurutma makinelerinin çoğunda ürün vige diffüzör başlık ile birlikte satılmaktadır.
  • En iyi saç kurutma makineleri her ürünün satıldığı genel internet mağazalarında bulunmazlar. Kuaför tipi fön makineleri çoğunlukla kuaförlere satış yapan toptancılarda bulunurlar.
  • 400-3000 arası değişik fiyatlar ile satılan saç kurutucular ile fritöz ütü üreten markaların saç kurutma makineleri ideal tercihler değillerdir. Kuaför tipi fön makineleri 1000-1100 lira fiyat (turbobella) bandından başlamakta 15.000 lira fiyat (dyson supersonic) marjına kadar ulaşabilmektedir.

Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Saç kurutma makinesi tavsiyeleri değerlendirilirken dikkat edilmesi gereken tavsiye eden kişinin yetkinlik düzeyidir. Bir çok müşteri tek marka kullandığı için marka ve modeller arasında karşılaştırma yapamıyor. Bu da profesyonel görünümlü bir çok sıradan makinenin insanlar arasında tavsiye edilmesine neden oluyor. Saç kurutma makinesi tavsiye ederken farklı marka ve modelleri kullanmış olmaya dikkat edilmeli. Genelde en sık saç kurutma makinesi değiştiren ve farklı markaları kullananlar kuaförler oldukları için onların önerileri dikkate alınmalı. Ama bazı kuaförler kendileri cihaz satmak için anlaşmalı oldukları markaları önerebiliyorlar. Piyasada kuaförler tarafından en çok tavsiye edilen markaları aşağıda sıraladık.
En iyi saç kurutma makinesini arayan ve ürünleri karşılaştırmak için vakti olmayanlara özel editörlerin hazırladığı 3 markayı aşağıda bulabilirsiniz.

1) TURBOBELLA ion9000 Saç Kurutma Makinesi 2700 Watt (999TL)

turbobella ion900 fon makinesi


Turbobella ion9000 modelinin listenin ilk sırasında olmasının nedeni hem 2700 watt gücü ile piyasanın en güçlü saç kurutma makinesi olması hem de yerli marka olması nedeniyle fiyat avantajı bulunuyor. İthal fön makinesi fiyatları çok yükseldi. Turbobella döviz ile ithal edilmediği için rakiplerinin yarı hatta üçte biri fiyatına satılmakta. Makine uzun ömürlü ve her sene on binlerce satılmakta ve kullananların memnuniyeti çok yüksek. İonizer özelliği bulunan Turbobella ion9000 evde kullanıma uygundur. Ayrıca hem erkek saçında hem bayan saçında kullanılabilir. Bu ürünün ismini ve kasasını taklit eden ürünler olduğunu belirtelim. Eskiden bu cihaza ulaşmak kolay değildir ama artık sitesinde satıcılara yönlendirmeler yapılıyor. Resmi satıcılara ve orjinal ürünlere turbobella.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Kısa dönemli nakit ödemede indirim olabiliyor, yakalarsanız kaçırmayın.2) Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi (15.000TL)

dyson supersonic saç kurutma makinesi

Dyson Amerika’dan ithal bir fön makinesi. Sapa yerleştirilmiş motoru ile havayı saptan çekerek ön tarafından üflüyor. Havayı saptan çektiği için makinenin orta kısmı boş. Bu boşluk da havayı arkadan çeken makinelere alışık olan tüketicilere çok ilginç geliyor. Ancak bu farklı tasarımın bedeli 13.000 lira. Saç kurutma makinesinin görevinin ısıtılmış hava üflemek olduğu düşünüldüğünde bu kadar yüksek teknoloji ve aynı oranda yüksek fiyata gerek olup olmadığı tartışma konusu. Çok yüksek malzeme kalitesine sahip Dyson Supersonic bütçesi yeterli olan tüketiciler için cazip bir saç kurutma makinesi.

Ancak piyasada çok fazla sahte Dyson makine satılıyor. İkinci el sitelerinden ve ilan sitelerinden kesinlikle alınmaması lazım. Bire bir taklitleri piyasada var. 5 bin liraya 7 bin liraya ikinci el ya da yurtdışından getirdik diye kopye makineler satılıyor. Saptan motorlu makine sessiz makine istiyorsanız garanti ile ithal edilip satılan DASEN markalı ürünü tercih edebilirsiniz. Ama ikinci el ya da orjinal site dışından Dyson aldığınızda 4 bin liralık bir ürüne 8-10 bin lira verebilirsiniz.3) Parlux Alyon Saç Kurutma Makinesi 2400 Watt (4500TL)

parlux alyon saç kurutma makinesi

Parlux fön makinesi piyasasından onlarca yıldır varolan bir İtalyan markası. Son derece kaliteli ürünler üreten Parlux kuaför camiasında da oldukça bilinen ve sık kullanılan bir marka. Alyon modeli ise 2400 watt gücü ve iyon özelliği ile yüksek müşteri memnuniyeti sunuyor. Ürünün tek olumsuz yönü kurlardaki artış ile fiyatının 5 bin lira bandına dayanmış olması.


Kuaförler Hangi Saç Kurutma Makinesini Kullanır?

Kuaförler hepsi aynı oranda kazanç sağlayan tek bir meslek grubu değildir. Üst gelir, orta gelir ve alt gelir gruplarına özel farklı salon çeşitleri vardır. Üst seviye kuaförlerin hizmet fiyatları yüksektir bu da kullanılan ekipman ve ürünlerin de üst kalite ürünler olmasını sağlar. Bir fön makinesinin kuaförlerde kullanım ömrü ortalama 6 aydır. Bu süre içinde yoğun kullanım nedeniyle ac motorun kömürleri aşınır. Cihazın kömürlerinin değişmesi ve motorunun bakım görmesi gerekir. O nedenle kuaförler fön makinesi seçerken fiyata da çok önem verirler. Üst kalite salonlar dyson gibi, ceriotti gibi, parlux gibi ithal markaları bulundururlar. Ama müşteri yoğunluğu olan dönemlerde Turbobella gibi hızlı fön çekmek için optimize edilmiş daha güçlü saç kurutma makinelerini tercih ederler. Bir saç kurutma makinesi kaç watt olmalıdır.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Kaç Watt Olmalı?

En iyi saç kurutma makinesi kuaförlerin kullandığı fön makineleridir. Bu ürünlerde cihazın gücü çok önemlidir. Saçı şekle sokmak için yüksek ısı ve bu ısı ile optimize edilmiş bir hava basıncı gerekir. Şu anda piyasadaki en güçlü saç kurutma makinesi 2700 watt gücündedir. Bu gücün 2200-2300 watt civarı ısı üretimi için 400-500 watt civarı ise AC motorun çalışması için harcanmaktadır. Basit saç kurutma makineleri genelde 900-1600 watt arasıdır. Profesyonel fön makineleri ise 2000-2700 watt gücündedir.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken 3 konu ihtiyaç, fiyat ve satıcıdır. Önce ihtiyaç doğru belirlenmelidir. Kolay kuruyan kısa saçlar için ya da sadece saç kurutmayı amaçlayanlar için en ucuz saç kurutma makineleri idealdir. En ucuz makineyi bulmak için pazaryeri sitelerini kullanabilirsiniz. Ancak amaç saç şekillendirmek veya fön çekmek ise ya da saçlar zor kuruyorsa profesyonel bir saç kurutma makinesi gerekir. Ve profesyonel saç kurutma makineleri sadece kuaför toptancılarında bulunurlar. Üstelik kuaför toptancıları yüksek komisyon oranları nedeniyle genelde pazaryeri sitelerinden satış yapmazlar. Profesyonel saç kurutma makinesini kuaför toptancılarının kendi sitelerinden almak gerekir. Kuaför toptancı sitelerinde alışveriş yapmadan önce hakkımızda ya da bilgi sayfalarında vergi numarası, ticaret odası numarası, mersis numarası sabit telefon gibi bilgilerin olduğundan emin olun.

kuaför saç kurutma makinesi
Saç Kurutma Makinesi Şikayetleri

Bir çok tüketici internette yorumları ve şikayetleri okuyarak ürünü değerlendirmeyi başaramıyor. Hakkında hiç bir şikayet olmayan markanın iyi, hakkında şikayet olan markaların kötü olduğuna inanıyorlar. Oysa hayatta herkesi memnun edebilmek imkansız bir durum. Bir üründen memnun kalan on binlerce insan hiç bir eylemde bulunmuyor. Ama sorun yaşayan 10 tüketici her platformda ürünü şikayet ediyor. Öncelikle bir ürün hakkında hiç şikayet olmaması aslında o ürünün çok az satıldığına ve çok tercih edilmeyen bir ürün olduğuna işarettir. Piyasada belirli satış hacmi olan ürünler hakkında kesinlikle şikayetler olacaktır. Bu şikayetler incelenirken en azından şikayetlerin yarısının çözüme kavuşturulup kavuşturulmadığna bakılmalıdır. Yani firmanın haklı bulduğu müşterilerin sorunlarını çözdüğü rahatlıkla anlaşılabilir. Bir çok tüketici ise haksız oldukları halde abartılı şikayetler yazabilir ve uzlaşmaya yanaşmayabilir.

Saç Kurutma Makinesi Yorumları

Saç kurutma makinesi seçerken ürün hakkındaki şikayetleri ve yorumları değerlendirmek çok önemlidir. Yorumlar incelenirken yorumdaki eleştiri ve övgülerin ürünün kendisi ile ilgili olmasına dikkat edilmelidir. Zaman zaman tüketicler satıcı ile ilgili, kargo süreci ile ilgili ya da ödeme ile ilgili eleştirilerini yazmaktadırlar. Kargoda hasar gören bir ürün ya da ilgisiz bir satıcı ürünün kendisi hakkında bir olumsuzluk değildir. Bu yazının altında da memnun kaldığınız ürünler hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz. Özellikle birden çok saç kurutma makinesini kullanan ziyaretçilerin yorumları çok kıymetlidir. O nedenle en iyi saç kurutma makinesini arayanlara rehberlik edecek yorumlarınızda kıyaslamalar ve örnekler vermeyi unutmayınız.

İyonlu Saç Kurutma Makineleri

İyon teknolojisi son yıllarda son tüketiciye ulaşan bir çok üründe kullanılmakta. Negatif iyonlar doğada serbest olarak bulunmaktadır. Ancak bol bulunduğu yerler deniz kenarları, akarsular, şelaleler gibi suyun çağladığı yerler, dağlar ve ormanlar gibi yoğun bitki örtüsü ve bazı kayaçların doğal çevreleridir. Şehirde negatif iyon kaynakları azdır o nedenle en iyi saç kurutma makinesi seçilirken negati iyon teknolojisi entegre makineler tercih edilmelidir. Bazı cihazlarda tourmaline gibi doğal mineraller ile havadaki nemin ısı ile negatif iyona çevrilmesi sağlanır. Bazı cihazlarda ise doğrudan negatif iyon üreten elektrikli üniteler bulunur. Negatif iyonun insan sağlığına ve psikolojisine pozitif etkileri bilinmektedir. Ayrıca saç kurutma makinelerindeki negatif iyonlar saçlarda hava sürtünmesi ile oluşan statik elektrikli kaynaklı kabarmaları da önler.

Reklam en iyi fön makinesi
1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Profesyonel Saç Kurutma Makinesi, 4 Profesyonel Marka - KUAFÖR ALEM?

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir