Connect with us

İncelemeler

Fön Makinesi Tavsiye En İyi 4 Model

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi tavsiye eden bir çok internet sayfası ürünleri kullanıcı memnuniyetlerine ve objektif kriterlere göre tavsiye etmiyorlar. Bu siteler ve sayfalar pazar yeri siteleri ile satış ortaklıkları kurup daha çok komisyon aldıkları ürünleri öne çıkarmaktalar. Link vererek ziyaretçileri yönlendirdikleri mağazalar üzerinden gelir sağlamaktadırlar. Bu durum fön makinesi almak isteyen bir çok tüketicinin kendilerine uygun makine seçmekte zorlanmasına ya da yanlış makineyi seçmesine neden oluyor. Bilgi kirliliği arttıkça bir çok tüketici yanlış makinelere haketmediği fiyatları ödeyebiliyorlar. Bu yazıda hem fön makineleri hakkında doğru bilgileri hem de kullanıcı memnuniyeti yüksek ürün tavsiyelerini bulabileceksiniz. Peki hangi tür fön makinesini tercih etmek gerekir?

profesyonel fön makinesi tavsiye

Profesyonel Fön Makinesi Tavsiye

Profesyonel fön makineleri kuaför kullanımı için üretilmiş yüksek performanslı saç kurutma makineleridir. Ancak herkesin yüksek fiyat ödeyip profesyonel fön makinesi alması gerekmez. Profesyonel fön makinesi tavsiyesi sadece saç şekillendirmek isteyen fön çekmek isteyen kullanıcılar ve saçları zor kuruyan kalın telli gür saçlı kullanıcılar için gereklidir. Çoğu zaman basit saç kurutucuları sıradan tüketicilerin işlerini görmektedir. Profesyonel fön fiyatları 1000 liradan başlarken basit saç kurutma makineleri 300-400 liraya satın alınabilmektedir. Ancak fön çekmek isteyen ya da zor saçlara sahip kullanıcılara profesyonel fön makinesi tavsiye ediyoruz. Çünkü profesyonel fön makineleri hem yüksek ısı ile saçı şekle sokarlar hem de basit saç kurutucular gibi sıcaklıklarını kesen termostat koruması olmadan sürekli sıcak hava üflerler. Profesyonel fön makineleri nereden bulunur?

Kuaför Fön Makinesi Tavsiye

Basit saç kurutma makineleri her yerde bulunabiliyor. Ancak profesyonel fön makineleri sadece kuaför ve güzellik sektörüne satış yapan toptancılar ve bu toptancıların sitelerinde bulunur. Kuaför fön makinesi tavsiye ettiğimiz kullanıcılar bu ürünleri her ürünün satıldığı pazaryerlerinde değil kuaförlere yönelik satış yapan sitelerde aramalılardır. Ayrıca kuaförlerde ütü, fritöz gibi elektrikli ev aletleri üreten markaların saç kurutucuları bulunmaz. Kuaför tipi fön makinesi tavsiyesine ihtiyacı olan tüketiciler, profesyonel izlenimi ile satılan bu meşhur markaların ürünlerine dikkat etmelidirler. Bu ürünlerin ısıları yanlış kullanım nedeniyle saçı zarar gören müşterilere tazminat ödememek için özellikle düşük tutulmaktadır. Peki tavsiye edilen markalar hangileridir?

fön makinesi marka tavsiyesi

En İyi Fön Makinesi Markaları

Fön makinesi tavsiye ederken piyasada hakim olan profesyonel markalar ve kullanıcı memnuniyeti yüksek modelleri karşılaştırılmıştır. Basit saç kurutucuları için bir çok yerli marka alternatifi bulunurken profesyonel fön makinesi tavsiye edilebilecek yerli marka sayısı çok azdır. Turbobella gibi profesyonel fön makinesi üreten yerli bir kaç marka dışında hemen hemen tüm profesyonel markalar ithaldir. Turbobella, Parlux, Ceriotti, Elchim, Dyson, Valera gibi markalar profesyonel kullanım için üretilen profesyonel kuaför tipi fön makineleridir. Bu markaları sıradan kullanıcıların çoğu hiç duymamış olsa da kuaför sektöründe senelerdir bilinen ve memnuniyeti yüksek markalardır. Fön makinesi tavsiye ederken dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda makinelerin fiyatlarıdır.

Fön makineleri karşılaştırılırken daha pahalı olan makine daha güçlüdür gibi bir mantık bulunmamaktadır. Lisetede ilk sırada yer alan Turbobella 999 liralık fiyatı ile en ucuz makinedir ama 2700 watt gücü ile en güçlü fön performansına sahiptir. Çünkü son 5 senedir döviz kurundaki yükselme ve gümrük vergileri nedeniyle ithal makinelerin fiyatları çok pahalı rakamlara ulaşmıştır.

Fön Makinesi Tavsiye 2023

Turbobella ion9000 2700 watt Fön Makinesi (999 TL)

turbobella fön makinesi tavsiye

Turbobella ion9000 kuaför tip fön makinesi listemizde ilk sırada yer alıyor. Bunun temel nedeni en yüksek fön gücünü en ekonomik fiyatla sunması. Turbobella hem 2700 watt gücü ile piyasadaki en iyi fön makinesi hem de 999 liralık fiyatı ile profesyonel saç kurutma makineleri arasında en uygun etikete sahip. Ürün Türkiye’de üretildiği için yedek parçalarına ulaşmak her zaman mümkün. Her sene yüzbinlerce ürün satılmasına rağmen hakkında çok az şikayete rastlanıyor. Müşteri memnuniyeti oldukça yüksek bir cihaz. Ionizer özelliği de bulunan ion9000 2 fön başlığı ve diffüzör başlığı ile beraber geliyor.

Dyson Supersonic Fön Makinesi (13.000 TL)

dyson supersonic fön makinesi tavsiyesi

Dyson supersonic saptan motorlu yenilikçi tasarımı ile fön makinelerinin içinde son teknolojiye sahip olan model. Ancak piyasada çok fazla sahte Dyson makine satılıyor. İkinci el sitelerinden ve ilan sitelerinden kesinlikle alınmaması lazım. Bire bir taklitleri piyasada var. 5 bin liraya 7 bin liraya ikinci el ya da yurtdışından getirdik diye kopye makineler satılıyor. Saptan motorlu makine sessiz makine istiyorsanız garanti ile ithal edilip satılan DASEN markalı ürünü tercih edebilirsiniz. Ama ikinci el ya da orjinal site dışından Dyson aldığınızda 4 bin liralık bir ürüne 8-10 bin lira verebilirsiniz.

Dyson 1300 watt gücünde olmasına rağmen havayı çok dar bir alana odakladığı için basınç ve ısı konusunda fön çekmek için yeterli bir performans ortaya koyuyor. Ama ısının odaklandığı alanın fazlaca dar olması daha yavaş fön çekilmesine neden olduğu için fön süresini uzatıyor. Ancak dyson supersonic saç kurutma makinesinin asıl dezavantajı yüksek fiyatı. Dyson supersonic, diğer profesyonel fön makinelerinin 3-4 katı fiyatla satılıyor. Ürünün yüksek malzeme kalitesi ve üstün teknolojisine bu fiyatla ulaşmak orta sınıf kullanıcılar için imkan dahilinde görünmüyor.

Valera Swiss Power4ever Fön Makinesi (12.400 TL)

valera swiss power4ever profesyonel fön makinesi tavsiye

Valera Swiss Power4Ever fön makinesi İsviçre’den ithal bir cihaz. Ürün 6 üfleme hızı 6 sıcaklık seviyesi ayarına sahip. 475 gram ağırlığındaki cihazın oldukça hafif oluşu dikkat çekiyor. İon jeneratörü ile gelen Swiss Power4Ever son derece sessiz çalışan bir makine. Aynı zamanda üretim sürecinde ve kullanılan malzemelerde carbon salınımı konusunda çevreci bir politika hedefleniyor. Makinenin olumsuz olarak görülebilecek tek yanı rakiplerinden daha yüksek fön performansı sağlamadığı halde ithal ürün olduğu için fiyat olarak rakiplerinin oldukça üzerinde bir etiketine sahip olması.

Parlux 3800 Fön Makinesi (4500 TL)

parlux profesyonel fön makinesi tavsiyeleri

Parlux İtalya’nın en meşhur ve eski fön makinesi markalarından. Türkiye’de genel olarak 3800 modeli talep edilmekte. 2100 Watt gücündeki makinenin en önemli özelliği canlı renkleri. Profesyonel fön makinelerinin çoğu tek renkle üretilirken sadece Parlux profesyonel saç kurutma makinesini farklı renkler ile pazara sunuyor. Uzun yıllar kullanılabilecek yüksek kalitede olan ürünün dezavantajları 2100 wattlık gücüne rağmen son yıllardaki kur yükselişleri ile fiyatının 4500 liraya kadar yükselmiş olması.

Kendi kendine nasıl fön çekersiniz?

Kendi kendine fön çekmek oldukça farklı bir tekniktir. Bir çok kuaför bile kendi kendine fön çekme konusunda becerikli değildir. Doğru fön makinesi tavsiye siyle ihtiyacınız olan profesyonel fön makinesini satın almanız size iyi fön çekmeyi garanti etmez. Fön çekmek için doğru fırça el doğru el tekniği de gerekmektedir. Fırça seçimi saçın uzunluğu ve yapılacak modele göre değişiklik göstermektedir. Fırça seçiminden sonra saçlar fırça boyutuna uygun şekilde bölümlenmelidir. Fırça boyutundan büyük bölümler fönün tutmamasına neden olur. Daha küçük bölümlemelerse fön süresini gereksiz şekilde uzatır. Doğru el tekniğini uygulamak için internette çokça örneği bulunan kendi kendine fön çekme videolarını izleyerek taklit edebilirsiniz. Aynı tekniği taklit ettiğinizde aynı modeli çıkarabilirsiniz. El tekniğiniz pratik yaptıkça bir kaç hafta ile bir kaç ay arasında oturacaktır.

Reklam en iyi fön makinesi
2 Yorum

2 Yorum

  1. Pingback: Profesyonel Fön Makinesi Seçimi 2023'te En ?yi Markalar - KUAFÖR ALEM?

  2. Pingback: EN ?Y? FÖN MAK?NES? HANG?S? - 3 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Tavsiyesi

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir