Connect with us

İncelemeler

Profesyonel Fön Makinesi Seçimi 2024’te En İyi Markalar

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makinesi Nasıl Seçilir

Günümüzde profesyonel fön makinesi sahibi olmak bakımlı tüm insanlar için bir zorunluluk haline geldi. Artık kadın erkek, kısa uzun saçlı farketmeden herkes gündelik yaşamlarında saçlarına şekil vermek istiyor. Ama profesyonel fön makinesi tercihi deneyimsiz kullanıcılar için oldukça zahmetli ve zor olabiliyor. Piyasada profesyonel fön makinesi diye pazarlanan ve aslında profesyonel olmayan bir çok ürün var. Yanlış ürün sipariş verip kandırılmamak için profesyonel fön makineleri nasıl olmalı sorusuna yanıt vermek gerekir.

Profesyonel fön makinesi nasıl olmalı?

Profesyonel Fön Makinesi Nasıl Olmalı?

Profesyonel fön nasıl olmalı sorusunun yanıtı için öncelikle profesyonel fön makinelerinin yapılarından bahsetmek gerekmektedir. Bu makineler genelde 2200 watt ve üzeri güce sahiptir. İçlerinde yüksek devirli A.C. motorlar bulunmaktadır. Turbobella gibi bir kaç ender yerli marka dışında profesyonel fön makinesi markalarının hemen hemen tamamı yurtdışından ithaldir. Profesyonel fön makinelerinin diğer dir özelliği ise sadece kuaförlere yönelik ürün satışı yapan kuaför toptancılarında satılıyor olmalarıdır. Her tür ürünün satıldığı genel pazar yeri sitelerinde ve teknoloji mağazalarında profesyonel fön makineleri bulunmaz. Peki profesyonel fön makineleri hangi fiyat bandında satılmaktadır?

fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi fiyatları sıradan saç kurutma makinelerine oranda daha yüksek seviyelerde. Ama saça şekil vermek için fön çekmek için kesinlikle profesyonel fön makinesi kullanmak gerekiyor. Profesyonel fön makinesi fiyatları Turbobella gibi yerli markalar için 1000 liralardan başlıyor. Ancak profesyonel amaçla kullanılan fön makinesi markalarının çoğu ithal olduğu için fiyatları, gümrük vergisi ve kur farkı yükseltiyor. İthal profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları 4.000 liralardan başlayıp 14.000 lira seviyesine kadar ulaşıyor. İthal ürünlerin fiyatları Türkiye piyasasına göre oldukça yükseldiği için nadir ulaşılan profesyonel yerli markalara ilgi artıyor. Piyasada profesyonel fön iddiasıyla satılan çin malı ürünler ve ütü veya fritöz üreten markaların fön makineleri de bulunuyor. 450-3000 bin lira arasında satılan bu ürünlere dikkat etmek gerekiyor. Peki en iyi profesyonel fönler hangileri?

fön makinesi fiyatları

En İyi Profesyonel Fön Makinesi

Şu anda piyasada satılan en iyi profesyonel fön makinesi Turbobella markasının ürettiği ion9000 modelidir. Ürünün liste başı olmasının asıl nedeni en güçlü fön performansına sahipken fiyat olarak piyasanın en ekonomik profesyonel fön makinesi olmasıdır. 2700 watt ile piyasanın en güçlü fön performansına ithal ürünlerin satıldığı fiyatın kat kat altında bir ücrete ulaşabilirsiniz. Piyasada profesyonel fön olduğu iddiası ile satılan elektrikli ev aletleri üreticilerinin fön makineleri de bulunuyor. Bu firmalar bireysel tüketicilerin saçlarına zarar veme riski yüzünden ısısı düşürülmüş modeller piyasa sürmekteler. Fiyatı 2000-3000 liraları bulan bu ürünler, model isimleri profesyonel gibi görünse de aslında profesyonel tip fön makinesi değildirler. Bir markanın ütüsü, fritözü, kahve makinesi varsa profesyonel fön makinesi üretmediğini varsayabiliriz.. Peki profesyonel fön markaları hangileridir?

profesyonel fon makinesi markalari

Profesyonel Fön Makinesi Markaları

Profesyonel fön makinesi markalarının büyük bölümü İtalya’dan ithaldir. İtalya kuaför malzemeleri konusunda Avrupa’nın önde gelen ülkesidir. Eski kuaför ustaları italyan makineler ile yetiştikleri için hala bu markalara ilgi göstermektedirler. Ancak döviz kurundaki yükseliş ile birlikte ithal makinelerin maliyetleri pek çok kuaför için yük olmaya başlamış durumdadır. Ceriotti gibi, Parlux gibi, Eti gibi, Elchim gibi dünya çapında meşhur profesyonel fön makinesi markaları bulunmaktadır. Son yıllarda Dyson gibi piyasaya farklı tasarımla giren Amerikan markaları da bulunmakta. Türkiye’de ise Turbobella gibi nadir bir kaç marka profesyonel fön üretmekteler. Tüm bu markaların ortak özelliği ise sadece güzellik ekipmanları üretmeleri, fritöz üretmemeleri. Peki profesyonel fön makineleri başka hangi özelliklere sahiptir?

Profesyonel Fön Makinelerinin Özellikleri

Profesyonel fön makineleri 2200 – 2700 watt arasında güce sahiptir. 2700 watt gücünden yüksek olduğunu iddia eden cihazların kullandıkları 3000W – 4000W – 5000W gibi rakamlar model numarasıdır. Bu cihazlar model numaralarına W harfi ekleyerek sanki yüksek watt gücüne sahipmiş gibi reklam yaparlar. Bu tarz markalar genelde Çin’nden ithal edilen ürünlerde yaşanır. Ayrıca ütü, fritöz gibi elektrikli ev aletleri üreten markalar da ev kullanımında saça zarar verilmesini önlemek için ısılarını düşürmektedirler. Profesyonel fön makineleri 2200-2700 watt arasında güce sahiptir, yüksek performans A.C. motora sahiplerdir, ısınınca cihazın rezistansını kapatmazlar, profesyonel fön makineleri kuaför ve güzellik ürünleri satılan toptancılarda bulunur.

fön makinesi tavsiye

Profesyonel Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi tavsiyesi veren bir çok site pazar yeri siteleri ile komisyon anlaşmasına sahipler. Bu nedenle aslında doğru ürünleri değil link verdikleri yönlendirdikleri ürünlerin satılmasını ve bu satışlardan komisyon almayı hedeflemektedirler. Sitemizde hiç bir ürüne doğrudan link verilmemektedir. İstediğiniz ürünü arama yaparak en uygun fiyatla istediğiniz siteden sipariş verebilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz profesyonel fön makinesi markaları piyasada kullanıcı memnuniyeti yüksek olan ürünlerdir.

1) Turbobella ion9000 Fön Makinesi (999 TL)

turbobella saç kurutma makinesi fiyatı

Turbobella ion9000 fön makinesi listemizde ilk sırada yer alıyor. Bunun asıl nedeni en yüksek fön performansını en uygun fiyatla sunması. Turbobella hem 2700 watt gücü ile piyasadaki en güçlü fön makinesi hem de 999 liralık fiyatı ile profesyonel fön makineleri arasında en uygun fiyatlısı. Ürün Türkiye’de imal edildiği için yedek parçalarına ulaşmak her zaman mümkün. Firma her sene yüzbinlerce ürün satmasına rağmen hakkında çok az şikayete rastlanıyor. Müşteri memnuniyeti yüksek bir cihaz. Ionizer özelliği de bulunan ion9000 2 fön başlığı ve diffüzör başlığı ile beraber geliyor.

2) Dyson Supersonic Fön Makinesi (15.000TL)

dyson supersonic saç kurutma makinesi fiyatları

Dyson supersonic saptan motorlu yenilikçi tasarımı ile fön makinelerinin içinde en son teknolojiye sahip olan model. Ancak piyasada çok fazla sahte Dyson makine satılıyor. İkinci el sitelerinden ve ilan sitelerinden kesinlikle alınmaması lazım. Bire bir taklitleri piyasada var. 5 bin liraya 7 bin liraya ikinci el ya da yurtdışından getirdik diye kopye makineler satılıyor. Saptan motorlu makine sessiz makine istiyorsanız garanti ile ithal edilip satılan DASEN markalı ürünü tercih edebilirsiniz. Ama ikinci el ya da orjinal site dışından Dyson aldığınızda 4 bin liralık bir ürüne 8-10 bin lira verebilirsiniz.

1300 watt gücünde olmasına rağmen havayı çok bir dar alana odakladığı için basınç ve ısı konusunda fön çekmek için yeterli bir performans ortaya koyuyor. Ama ısının odaklandığı alanın çok dar olması daha yavaş fön çekilmesine neden olduğu için fön süresini uzatıyor. Ancak dyson supersonic fön makinesinin asıl dezavantajı yüksek fiyatı. Dyson supersonic, diğer profesyonel fön makinelerinin 3-4 katı fiyatla satılıyor. Ürünün yüksek malzeme kalitesi ve üstün teknolojisine bu fiyatla ulaşmak orta sınıf için çok mümkün görünmüyor.

3)Valera Swiss Power4ever Fön Makinesi (12.400 TL)

valera swiss power4ever saç kurutma makinesi fiyatları

Valera Swiss Power4Ever fön makinesi İsviçre’den ithal bir fön makinesi. Ürün 6 hız 6 ısı ayarına sahip. 475 gram ağırlığındaki cihazın epey hafif oluşu dikkat çekiyor. İonizer özelliği ile gelen Swiss Power4Ever son derece sessiz bir makine. Aynı zamanda ürün imalatında ve kullanılan malzemelerde carbon salınımı konusunda çevreci bir politika izliyor. Makinenin olumsuz sayılabilecek tek yanı rakiplerinden daha güçlü fön performansı sunmadığı halde ithal ürün olduğu için fiyat olarak rakiplerinin oldukça üzerinde bir etiketine sahip olması.

Reklam en iyi fön makinesi
3 Yorum

3 Yorum

  1. Pingback: EN ?Y? FÖN MAK?NES? HANG?S? - 3 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Tavsiyesi

  2. Pingback: Fön Makinesi Fiyatlar?, 2 Dakikada Do?ru Makine Tercihi - KUAFÖR ALEM?

  3. Pingback: Profesyonel Saç Kurutma Makinesi, 4 Profesyonel Marka - KUAFÖR ALEM?

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir