Connect with us

İncelemeler

Profesyonel Manikür Seti Nasıl Seçilir?

manikür

Manikür seti almak istiyor ama hangi manikür setini alacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda size uygun manikür ve pedikür setini nasıl seçebilirsiniz detaylı olacak açıklayacağız. 2023 için piyasada yer alan manikür setleri ve manikür pedikür aletleri içinde sağlıklı olarak kullanabileceğiniz ürünleri sizelere anlatacağız. Ve manikür seti fiyatları hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.

SAĞLIK İÇİN MANİKÜR SETİ

Manikür ve pedikür işlemi sadece tırnağa yönelik değil tırnak çevresindeki deriyi de hedef alan bir işlemdir ve sağlığı doğrudan etkiler. Bu nedenle hijyenik manikür pedikür setleri kullanmak çok önemlidir. Bunun ilk adımı kişiye özel manikür pedikür seti kullanmaktır. Profesyonel bir manikür pedikür uzmanınız olabilir hatta en şatafatlı kuaför salonlarını ya da güzellik salonlarını ziyaret ediyor olabilirsiniz, ama bu hijyenik koşulları garanti etmez. Bir kuaför salonunda ya da güzellik salonunda ameliyat olmak ister miydiniz? Deri bütünlüğüne yönelik yapılan tüm işlemlerin en az bir dişçi ya da hastane ortamı kadar hijyenik olması beklenir.

Ancak Kuaförler ve Güzellik Salonları bu hijyeni sağlayabilecek altyapıya sahip değildir. Bu salonlardaki sterilizasyon cihazları son derece amatördür ve aktif olarak kullanılmazlar. Çünkü her müşteriden sonra manikür pedikür aletlerinin detaylı olarak temizlenip bir kaç saat bu cihazda işleme tabi tutulması gerekir. Oysa en iyi salonlarda bile manikür ustaları ellerinin alıştığı aynı aletleri kullanıyorlar. Sizden önce manikür yaptıran müşterilerden sağlık raporu istenmediğine göre, ya kendi profesyonel manikür setine sahip olmalısınız, ya da hastalık kapmamak için dua etmelisiniz. Manikür pedikür işleminde en basit mantar enfeksiyonlarından, uçuğa, siğil’den hepatit-b’ye hatta AIDS’e kadar bir çok hastalık bulaşabilir.

manikur sagligi

BİR MANİKÜR PEDİKÜR SETİNDE HANGİ ALETLER OLMALI?

Manikür pedikür için kullanılan 5 temel alet vardır. Bunlar tırnak törpüsü, itici, et pensi, tırnak pensi ve manikür makasıdır. Bu aletler içinde manikür makası, et pensi ve tırnak pensi profesyonel olması gereken ürünlerdir. İtici ve tırnak törpüsü her yerde bulunabilmektedir ancak profesyonel manikür makası, et pensi ve tırnak pensi sadece güzellik ve kuaför ürünleri satan mağazalarda bulunmaktadır. Bu aletlerin en meşhuru Solingen ürünleridir.

Solingen Almanya’da bulunan ve çelik endüstrisi ile ünlü bir kenttir. Bu kentin çeliği dünyada üne sahiptir. Çünkü manikür aletlerinde kullanılan çeliğin özel bir sertlik derecesine sahip olması gerekmektedir. Bu sertlik derecesi çeliğin bileylenebileceği kadar yumuşak ve bu bileyi koruyabilecek kadar sert olmasını gerektirir. Bu nedenle ameliyat ürünleri, bıçak, makas, ve manikür aletleri solingen çeliğinden imal edilir.

manikur aletleri

MANİKÜR SETİ FİYATLARI 2022

Manikür pedikür seti fiyatları kafa karıştıracak kadar geniş bir marjda satılmaktadır. Çünkü güzellik sektörünün gelişmesi ile bu sektörle alakası olmayan bir çok firma kalitesiz uzakdoğu ürünleri ile piyasaya girmiştir. Bugün 500 liradan 5500 liraya kadar değişen fiyat aralıklarında manikür seti satışı yapılmaktadır. Aslında ucuz manikür setleri kabaca pahalı birer tırnak makası setidir. Ama pazarlama için manikür pedikür seti ismi verilmektedir.

Bir de Solingen taklidi profesyonel görünümlü manikür pedikür setleri piyasada çokça bulunmaktadır. Bu setlerin de üzerlerinde solingen markası basılıdır ama genelde bu ürünler, Çin ya da Hindistan’dan gelen kalitesiz ürünlerdir. Oysa Almanya’da orta kalite bir mankür pensinin toptan satış fiyatı 7-9 euro civarındadır. Türkiye’ye ithalatı sonrası ortaya çıkan masraflar ile maliyeti 15 euroyu bulmaktadır. Bu ürün 20-25 euroya satılmazsa firma kar etmemiş olur. Yani tek bir solingen manikür pensinin satış fiyatı 450 liradan aşağı olamaz. Bu fiyatın altındaki tüm aletler üzerinde solingen yazsa dahi aslında orjinalliği şüpheli ürünlerdir. Bu durumda 3 parça Orjinal Alman pens makas içeren bir setin fiyatı 1300 liranın altında olamaz. Yazımızın sonunda size orjinal solingen manikür seti 2023 yılı için satın alabileceğiniz bir kaç adres önereceğiz.

Manikür Seti Fiyatları

SAHTE MANİKÜR PEDİKÜR SETİ NASIL ANLAŞILIR?

Sahte solingen manikür pedikür penslerini usta manikürcüler ve bileyciler kolayca anlar. Çünkü orjinal solingen manikür pensi bileyletilerek satın alınır. Bileylenen ürünün keskinlik düzeyi çeliğin kalitesini ortaya koyar. Zaten biley ustaları kötü kalite çeliği bileylemezler. Çünkü sert çelik biley taşını bozar, bu nedenle bir manikür pensi bileylenerek satılabiliyorsa bu solingen çeliğinden imal edildiğinin göstergesidir. Profesyonel ürünler satan firmaların anlaşmalı olduğu bileyciler vardır. Manikür ustaları profesyonel ürün satan firmaları tanırlar ve aletlerini 3 ayda bir bileye getirirler. Elbette sadece tek bir bayanın kişisel kullanımına yönelik aletler bir kaç senede bir bileylenebilir. Bileysiz satılan ürünlerin orjinal olup olmadığını ancak çevrenizdeki profesyonel bir bileyciye götürerek anlayabilirsiniz. Manikür seti alırken biley yapabilen firmalardan satın alırsanız, sahte ürün almazsınız.

solingen çelik

EN İYİ MANİKÜR SETİ HANGİSİ?

Size en iyi manikür seti için Solingen ürünlerini tercih etmenizi önermiştik. Ama Solingen Manikür Setleri tek çeşit değildir. Piyasada bir kaç çeşit solingen çeliği bulunmakta. Standart solingen çeliğinin yanında, solingen inox ve solingen cobalt çelikleri de satılmaktadır. Tüm ürünler içinde en kaliteli olanları Solingen Cobalt Manikür Setleridir. Özellikle Über Markalı ve Brems Markalı ürünler en kalitelileridir ve tescilli oldukları için Türkiye’de sadece orjinalleri satılmaktadır. Profesyonel manikür ustalarının çoğu cobalt çeliğini tercih etmektedir, çünkü bu çelik biley sonrası hem daha keskin olmakta hem de keskinliğini çok daha uzun süre muhafaza etmektedir.

manikur seti fiyatları

SOLİNGEN MANİKÜR SETİ TAVSİYE 2023

İnternette her türlü ürünün bulunduğu genel amaçlı sanal mağazalarda bir çok manikür seti satılmakta. Aslında bu ürünlerin çoğunluğu profesyonel güzellik sektörüne yönelik değildir. Ticari olarak hazırlanmış setlerdir bunlar. Profesyonel manikür pensi ve manikür setleri güzellik sektörüne yönelik satış yapan sitelerde ve firmalarda bulunur. Ancak bu firmaların içinde de gerçek olmayan Solingen manikür aletleri satan firmalar mevcut. Biz yasal olarak sıkıntı yaşamamak için bu firmaları teşhir edemiyoruz. Ancak manikür pedikür, tırnak tasarımı ve takma tırnak konularında çalışan pek çok ustadan aldığımız bilgiler doğrultusunda size güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir kaç site önerisinde bulunacağız. Unutmayın Solingen bir marka değil, çeliğin üretildiği yeri tanımlayan bir kelimedir. Cobalt da çeliğin türünü belirten bir kelimedir.
Bir solingen ürününün Über gibi, Brems gibi, Becker gibi bir markası bulunmalıdır. Piyasada sadece solingen cobalt diye satılan markası yazmayan sadece kod ve rakam yazılan ürünlere şüpheyle yaklaşmak gerekir.

Önerilen Siteler:

 • www.kuaforpazari.com.tr
  Türkiye’nin en eski Kuaför Ürünleri satan sanal mağazası ve ürünleri %100 orjinal Solingen. 2004 yılından beri yayında. Kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit ya da Kapıda Ödeme ile sipariş verilebiliyor. Ürünü sipariş verirken bileyli olarak istediğinizi belirttiğiniz takdirde manikür aletleri ücretsiz olarak bileylenerek kargolanıyor. Kuaförler dışında sıradan kullanıcılar da ürün siparişi verebiliyor.
 • www.kuaformalzemeleri.net
  Güvenilir sitelerden bir diğeri. Ancak profesyonel ürün sipariş vermek için Kuaför olmak ve siteye kayıt olmak gerekiyor. Siteye kayıtlı olmayan üyeler makas ve pens grubu ürünleri göremiyorlar.
 • www.kuaformarket.com
  Eski ve güvenilir sitelerden biri de kuaför market. Orjinal Solingen ürünleri satıyorlar. Ancak site zaman zaman açılmıyor.

ÖZET

 1. Manikür Pedikür yapan ve yaptıran herkesin sağlık açısından kendi manikür aletlerine sahip olması çok önemli.
 2. Bir manikür pedikür setinde olması gereken asıl aletler Et Pensi, Tırnak Pensi ve Manikür Makasıdır.
 3. Solingen ve Cobalt bir marka değildir, çeliğin nerede imal edildiğini ve türünü gösterir. Her manikür aletinin Brems gibi Über gibi bir markası bulunmalıdır. Markası olmayan sadece solingen cobalt diye satılan manikür aletlerine setlerine şüphe ile yaklaşmak gerekir.
 4. Profesyonel bir manikür setinin fiyatı 1300 liradan başlamaktadır. Toptan 10 adet  ve üzeri aldığınızda bir miktar daha indirim almanız mümkündür. Ve bu fiyatların altındaki tüm manikür pedikür setlerinin orjinalliği şüphelidir.
 5. Manikür aletleri ve manikür pedikür seti alırken ürünlerin orjinal Solingen çeliği olduğuna dikkat edilmelidir. En iyi manikür aletleri Solingen Cobalt çeliğinden imal edilmektedir.
 6. Sahte manikür setlerini anlamak için manikür aletlerini bileyletmeliyiz. Bileyletilmeyen manikür aletleri büyük oranda sahtedir. Biley ustaları kötü çeliği biley taşlarına sürtmek istemezler çünkü orjinal olmayan ürünler biley taşını bozarlar.
Reklam en iyi fön makinesi
YORUMLAR

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir