Connect with us

Genel

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi, 4 Profesyonel Marka

profesyonel saç kurutma makinesi

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Seçimi

Profesyonel saç kurutma makinesi satın almak isteyenler için internet üzerinden büyük bir bilgi kirliliği yaşanıyor. Bir çok websitesi satış ortaklığı yaptıkları pazaryeri sitelerinin ürünlerini öne çıkarmak için ziyaretçilerini yönlendirmeye çalışıyorlar. Profesyonel markalar yerine satış ortaklığından daha yüksek komisyon veren ürünleri öne çıkaran 10-15 modelin yer aldığı listeler hazırlıyorlar. Bu yazılara itibar eden tüketiciler profesyonel olmayan ürünleri aldıkları için mağdur oluyorlar. Ürünlerin satış linkleri bulunan sayfalardaki bilgilere şüphe ile yaklaşmak gerektiğini unutmamak lazım. Peki en iyi saç kurutma makineleri hangileridir?

en iyi profesyonel saç kurutma makinesi

En İyi Profesyonel Saç Kurutma Makinesi

Unutulmaması gereken ilk konu en iyi saç kurutma makinesi markalarının profesyonel kuaför kullanımına yönelik markalar olduğudur. Bu makineler genelde her tür ürünün satıldığı pazaryeri sitelerinde bulunmazlar. Profesyonel saç kurutma makineleri sadece kuaför ve güzellik ürünleri satan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunurlar. Bir kaç yerli marka dışında tüm profesyonel saç kurutma makineleri yurtdışından ithaldir. Profesyonel saç kurutma makineleri 2200-2700 watt gücündedir. Şu anda en güçlü fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000 modelidir. 3000-4000-5000 gibi rakamlar model numarası olduğu halde zaman zaman kullanıcıyı yanıltmak için watt değeri gibi pazarlanmaktadır. Yani 4000W diye model ismi olan ürün aslında 1800 watt olduğu halde 4000 watt değerindeymiş gibi pazarlanıyordur. Fiyat da makine seçerken önemli bir kıstastır. Profesyonel saç kurutma makineleri fiyatları ne kadardır?

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Profesyonel saç kurutma makinesi alırken fiyat konusuna da dikkat edilmesi gerekiyor. Aslında profesyonel olmayan bir çok marka profesyonelmiş gibi satılabiliyor. Bunlar genelde Çin’den ithal edilen profesyonel görünümlü makineler ile fritöz ütü gibi elektrikli ev aletleri satan firmaların ürünleridir. Çin malı ürünler ve elektrikli ev aletleri satan firmaların makineleri profesyonel tasarıma sahip olabiliyorlar hatta model isimlerinde salon gibi professional gibi ibareler geçebiliyor. Ama bu ürünlerden alan tüketiciler profesyonel performansa ulaşamıyorlar. Şu anda piyasadaki en ucuz profesyonel fön makinesi Turbobella ion9000 modeli. Ürün Türkiye’de imal edildiği için en güçlü makinelerin başında gelmesine rağmen fiyat olarak son derece avantajlı.

Yani 1000 liranın altında profesyonel saç kurutma makinesi fiyatı bulunmuyorken ithal makinelerin fiyatları 4000-5000 hatta 15.000 liraları bulabiliyor. Peki en çok tercih edilen markalar hangileri?

profesyonel saç kurutma makinesi markaları

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Markaları

Profesyonel saç kurutma makinesi markalarının ezici çoğunluğu maalesef ithal ürünler. Yazıda daha önce geçirdiğimiz yerli marka Turbobella dışında İtalya’da üretilen makineler piyasaya hakim durumdalar. Ceriotti, Elchim, parlux ve Gamma Piu gibi İtalyan markalar uzun yıllardır hem Türkiye’de hem de dünyada kendine yer edinmiş durumdalar. Son yıllarda ise Amerikan markası olan Dyson’ın tek modeli ve İsviçre markası olan Valera’nın bir kaç modeli de Türk piyasasında kendine buluyor. Bazı kuaförler yılların alışkanlığı ile fiyatları 4000-5000 liraları bulan İtalyan makinelerinden vazgeçmiyorlar.

Ancak İsviçre ve Amerikan makinelerinin 10.000 lira üzerindeki fiyatları hem kuaförler hem de son tüketici için oldukça zorlayıcı rakamlar. İthal makineler oldukça kaliteli ve yüksek teknolojili olsalar da bazı yerli markalar da yüksek performansla kullanıcı ihtiyaçlarını çok daha ucuza karşılıyorlar. Profesyonel saç kurutma makinesi tavsiye ederken güç, fiyat ve satış sonrası hizmetler analiz edilmiştir.

profesyonel saç kurutma makinesi tavsiye

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Tavsiye

Ürünlerin hiç birine site dışı link verilmemiştir. En uygun fiyatla bulduğunuz mağaza ya da toptancıyı seçerek tedarik edebilirsiniz. Yüksek kullanıcı memnuniyeti beklenen ürünler listelenmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki fön çekmek sadece profesyonel saç kurutma makinesi değil aynı zamanda doğru fırça ve tarak ile el tekniği de gerektirmektedir.

Turbobella ion9000 Saç Kurutma Makinesi (949 TL)

turbobella saç kurutma makinesi fiyatı

Turbobella ion9000 profesyonel saç kurutma makinesi listemizde ilk sırada yer alıyor. Bunun temel nedeni en yüksek fön performansını en uygun fiyatla sunması. Turbobella hem 2700 watt gücü ile piyasadaki en iyi fön makinesi hem de 999 liralık fiyatı ile profesyonel saç kurutma makineleri arasında en uygun fiyatlısı. Ürün Türkiye’de imal edildiği için yedek parçalarına ulaşmak her zaman mümkün. Firma her sene yüzbinlerce ürün satmasına rağmen hakkında çok az şikayete rastlanıyor. Müşteri memnuniyeti yüksek bir cihaz. Ionizer özelliği de bulunan ion9000 2 fön başlığı ve diffüzör başlığı ile beraber geliyor.

Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi (15.000 TL)

dyson supersonic saç kurutma makinesi fiyatları

Dyson supersonic saptan motorlu yenilikçi tasarımı ile saç kurutma makinelerinin içinde son teknolojiye sahip olan model. Ancak piyasada çok fazla sahte Dyson makine satılıyor. İkinci el sitelerinden ve ilan sitelerinden kesinlikle alınmaması lazım. Bire bir taklitleri piyasada var. 5 bin liraya 7 bin liraya ikinci el ya da yurtdışından getirdik diye kopye makineler satılıyor. Saptan motorlu makine sessiz makine istiyorsanız garanti ile ithal edilip satılan DASEN markalı ürünü tercih edebilirsiniz. Ama ikinci el ya da orjinal site dışından Dyson aldığınızda 4 bin liralık bir ürüne 8-10 bin lira verebilirsiniz.

1300 watt gücünde olmasına rağmen havayı çok bir dar alana odakladığı için basınç ve ısı konusunda fön çekmek için yeterli bir performans ortaya koyuyor. Ama ısının odaklandığı alanın çok dar olması daha yavaş fön çekilmesine neden olduğu için fön süresini uzatıyor. Ancak dyson supersonic saç kurutma makinesinin asıl dezavantajı yüksek fiyatı. Dyson supersonic, diğer profesyonel fön makinelerinin 3-4 katı fiyatla satılıyor. Ürünün yüksek malzeme kalitesi ve üstün teknolojisine bu fiyatla ulaşmak orta sınıf için imkan dahilinde görünmüyor.

Valera Swiss Power4ever Saç Kurutma Makinesi (12.400) TL

valera swiss power4ever profesyonel saç kurutma makinesi

Valera Swiss Power4Ever saç kurutma makinesi İsviçre’den ithal bir makine. Ürün 6 motor hızı 6 sıcaklık ayarına sahip. 475 gram ağırlığındaki cihazın oldukça hafif oluşu dikkat çekiyor. İon jeneratörü ile gelen Swiss Power4Ever son derece sessiz çalışan bir makine. Aynı zamanda üretimde ve kullanılan malzemelerde carbon salınımı konusunda çevreci bir politika hedefleniyor. Makinenin olumsuz olarak sayılabilecek tek yanı rakiplerinden daha güçlü fön performansı sunmadığı halde ithal ürün olduğu için fiyat olarak rakiplerinin oldukça üzerinde bir etiketine sahip olması.

Parlux 3800 Saç Kurutma Makinesi (4500 TL)

parlux profesyonel saç kurutma makinesi

Parlux İtalya’nın en meşhur saç kurutma makinesi markalarından. Türkiye’de ağırlıklı olarak 3800 modeli talep edilmekte. 2100 Watt gücündeki makinenin en önemli özelliği canlı renkleri. Profesyonel fön makinelerinin çoğu tek renkle üretilirken sadece Parlux profesyonel saç kurutma makinesini farklı renkler ile pazara sunuyor. Uzun yıllar kullanılabilecek kalitede olan ürünün dezavantajları 2100 wattlık gücüne rağmen son yıllardaki kur yükselişleri ile fiyatının 4500 liraya kadar ulaşmış olması.

Profesyonel saç kurutma makinesi ile kullanabileceğiniz 7 fön tekniği videoda…

Fön çekmek için sadece profesyonel fön makinesi yeterli değildir. Aynı zamanda profesyonel bir fırça ya da tarak kullanmak ve doğru el tekniğine sahip olmak da gerekmektedir. Profesyonel saç fırçası sert polyamid kıldan imal edilen yüksek ısıya dayanıklı fırçalardır. Düşük kalite fırçalar profesyonel saç kurutma makinesinin yüksek ısısı ile hızlı şekilde deforme olurlar. Kendi kendine fön çekmek de oldukça özel el tekniği gerektirmektedir. Bir çok kuaför de kendi kendine fön çekemeyebilir. Ancak youtube üzerinde yer alan kendi kendine fön çekme videolarını izleyerek teknikleri taklit ederek kısa sürede el tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

Reklam en iyi fön makinesi
3 Yorum

3 Yorum

  1. Pingback: EN ?Y? SAÇ KURUTMA MAK?NES?, En ?yi 3 Marka

  2. Pingback: Saç Kurutma Makinesi Fiyatlar?, 3 Ad?mda Do?ru Tercih

  3. Pingback: Saç Kurutma Makinesi Tavsiye 2024

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir