Connect with us

İncelemeler

Saç Kurutma & Fön Makinesi Hakkında Herşey

en iyi fön makinesi
EN İYİ FÖN MAKİNESİ HANGİSİ?
2024 İÇİN TAVSİYE EDİLEN FÖN MAKİNELERİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

En iyi fön makinesi hangisi?

en iyi fön makinesi

Şu anda piyasada satılan en iyi fön makinesi Turbobella markasının 2700 watt gücündeki ion9000 modelidir. İzmir’de üretilen Turbobella ion9000 hem piyasadaki en güçlü fön makinelerinin başında geliyor hem de yerli imalat olması nedeniyle ithal ürünlere göre çok uygun bir fiyatla satılıyor. Turbobella ion9000 kullanıcıları ithal ürünlerde yaşanan yedek parça temini sorunlarını yaşamıyorlar. Profesyonel fön makinesi olarak üretilen cihaz ev kullanımına da uygun.

Fön makinesi en az kaç watt olmalı?

turbobella ion9000

Fön çekmek için kullanılan fön makineleri 2000-2700 watt arası güce sahip olmalıdır. Isı arttıkça saçı şekillendirmek kolaylaşır ve fön daha kalıcı hale gelir. Ancak piyasada 2700 watt üzerinde fön makinesi bulunmamaktadır. Özellikle 3000W 4000W gibi model isimlerini watt değeri gibi göstermeye çalışan cihazlardan uzak durulmalıdır. Piyasada 2700 watt üzerinde fön makinesi bulunmamaktadır. 3000-4000-5000 watt diye satılan cihazlar kullanıcıyı yanıltmaya çalışmaktadırlar. Sadece saç kurutma amaçlı kullanılan saç kurutma makineleri ise 800-1400 watt arası güce sahiptir. 2000 watt altı saç kurutma makinelerinin ısıları saç şekillendirmek için yeterli olmayacaktır.

Kuaför fönleri kaç watt?

valera power4ever fiyati

Kuaförlerin kullandıkları fön makineleri 2400-2700 watt gücündedir. Kısa erkek saçları için 2000-2200 watt da yeterli olabilmektedir. Ancak kalın telli zor şekil alan saçlar ve uzun saçlar için 2400 watt, 2500 watt, 2700 watt fön makineleri kullanılır. 3000 watt ve üzerinde olduğunu iddia eden makineler kullanıcıları yanıltmaktadır. Daha fazla watt gücü fön süresini kısaltacağı için kuaförler genelde en yüksek güç olan 2700 watt gücünde fön makineleri kullanmaktadırlar.

Kuaförlerin kullandığı fön makinesi hangisi?

kuaförlerin kullandığı fön makinesi

Kuaförler fön çekmek için Turbobella ion9000 gibi 2700 watt gücünde yerli malı fön makineleri kullanmaktadırlar. Kuaförler fritöz, ütü gibi elektrikli ev aletleri üreten markaların fönlerini kullanmazlar. Kuaför fön makinelerinin büyük çoğunluğu sadece güzellik sektörüne yönelik üretim yapan ithal markalardır. Genelde İtalya’dan ithal edilen kuaför fön makineleri gümrük vergileri ve euro ile ithal edilmeleri nedeniyle çok yüksek fiyatlara satılmaktadırlar. Son yıllarda Türkiye’den çıkan sayılı profesyonel fön makinesi markası ithal ürünlerin yüksek fiyat maliyetini dengeleyecek şekilde alternatif olmuştur.

Saç kurutma makinesi ve fön makinesi arasındaki fark nedir?

fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasındaki fark

Saç kurutma makineleri sadece saç kurutmak amacıyla üretilirken fön makineleri yüksek ısı ve basınç ile saç şekillendirmek amacıyla üretilir. Fön makineleri yüksek ısı ve bu ısıya özel olarak optimize edilmiş basınç ile saç şekillendirirler. Saç kurutma makineleri ile fön makineleri arasındaki en temel fark güç tüketimidir. Saç kurutma makineleri 900-1600 watt arası enerji tüketirken fön makineleri 2400-2700 watt arası enerji tüketirler. Cihazın çok yüksek basınçla üflemesi saçı kabartır ve saç şekillendirmeyi zorlaştırır. Basıncı ısı ile doğru oranda olması gerekmektedir. Saç kurutma makineleri daha düşük devirli D.C. motor kullanırken, fön makineleri yüksek tork ve devir ile çalışan A.C. motor kullanırlar.

Profesyonel fön makinesi nedir?

profesyonel fön makinesi

Profesyonel fön makineleri saç şekillendirmek amacıyla kuaför kullanımına yönelik hazırlanmış fön makineleridir. Profesyonel fön makineleri yüksek ısı üreterek saç tellerini şekle sokarlar. Profesyonel fönlerde yüksek ısının iletilmesi için uygun basıncı üretecek yüksek devirli A.C. motor kullanılır. Motor devri fön çekimi için özel olarak ayarlanır çünkü düşük hızlarda fön çekilemezken çok yüksek basınç saçı kabartır şeklini bozar. Kuaförlerin saçı ezmek diye tabir ettiği şekilde saçı yatıştırarak şekle sokmak için A.C. motora sahip 2400-2700 watt güce sahip bir fön makinesi kullanılmalıdır. Profesyonel fön makineleri kuaför sektörüne yönelik üretilir. Her ürünün satıldığı pazaryeri ya da teknoloji sitelerinde profesyonel fönler bulunmaz. Profesyonel fön makineleri kuaförlere satış yapan toptancılar ve sitelerde bulunurlar.

Saç kurutma makinesi ile fön makinesi aynı şey midir?

Saç kurutma makinesi ve fön makinesi kesinlikle aynı şey değildir. Her fön makinesi ile saç kurutulabilir. Ancak her saç kurutma makinesi ile fön çekilemez. Fön makineleri, saç şekillendirmek için özel olarak üretilmiş yüksek performanslı saç kurutma makineleridir. Saç kurutma makineleri 900-1600 watt arası güce sahipken fön makineleri 2400-2700 watt arası güce sahiptir.

Saç kurutma makinesinde neye dikkat edilmeli?

fön makinesinde nelere dikkat edilmeli

Saç kurutma makinesi alırken önce ihtiyaca dikkat edilmelidir. Eğer sadece saç kurutma amaçlı kullanım olacaksa basit saç kurutucular yeterli olacaktır. Ancak eğer saç şekillendirme hedefi de varsa profesyonel saç kurutma makinesi kullanmak gerekmektedir. Basit saç kurutma makinesi alırken öncelikle fiyat ve satış sonrası teknik desteğe dikkat edilmelidir. Profesyonel saç kurutma makinesi alırken cihazın kaç watt olduğuna, motor türüne, ionizer özelliği olup olmadığına ve başlık türlerine dikkat edilmelidir. Profesyonel saç kurutma makineleri fiyat olarak basit saç kurutuculardan daha yüksektir. En iyi fön makinesi hangisi yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Siz de fön makineleri ile ilgili sorularınız varsa yorumlar alanında detaylı şekilde bize iletebilirsiniz. Yorumlar da belirtilen soruları yanıtlayarak sayfamızı güncelliyoruz.

Reklam en iyi fön makinesi
YORUMLAR

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir