Connect with us

İncelemeler

Saç Kurutma Makinesi Fiyatları, 3 Adımda Doğru Tercih

fön makinesi fiyatları

Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Saç kurutma makinesi fiyatları, saç kurutma makinesi tercihi yaparken bir çok kullanıcı için asıl kriter durumunda. Herkes kendi bütçesine göre en iyi saç kurutma makinesini satın almak istiyor. Bu yazıda saç kurutma makinesi tercih ederken fiyatların nasıl karşılaştırılması gerektiği ve nasıl tercih yapılması gerektiği açıklanmaktadır. Tercih yaparken saç kurutma makinesi fiyatları oldukça iyi referans kaynağıdır. Peki saç kurutma makinesi fiyatları ne kadar?

Fiyatlarına Göre Saç Kurutma Makineleri

Saç kurutma makinesi fiyatlarını incelerken ürünleri gruplara ayırmak doğru tercih yapmak için en kolay yoldur. Saç kurutma makinesi fiyatlarını 4 gruba ayırabiliriz.

  • Saç kurutma amaçlı basit saç kurutma makineleri 400-600 TL
  • Profesyonel görünümlü Çin malı saç kurutma makineleri 500-2000 TL
  • Elektrikli ev aletleri üreticilerinin saç kurutma makineleri 600-3000 TL
  • Profesyonel kuaför kullanımına özel tasarlanmış saç kurutma makineleri 1000-15000 TL
profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları

Basit Saç Kurutma Makineleri

Basit saç kurutma makineleri genelde 900-1200 watt arasında güce sahip olan ev kullanımı için tasarlanmış saç kurutma makineleridir. Sadece saç kurutmak isteyenler ve kısa saçlılar için idealdir. Eğer bütçe kısıtlıysa en ekonomik saç kurutma makineleri basit saç kurutma makineleridir. Bu makineler sadece kolay kuruyan saçlar için ve sadece saç kurutma amacıyla kullanulabilirler. Fiyatları 400-600 TL arasında değişmektedir. Bu makineler fön çekerken kullanılamazlar. Ve zor kuruyan saçlarda uzun süre kullanım gerekir.

Profesyonel Görünümlü Çin Malı Saç Kurutma Makineleri

Çin’den ithal edilen saç kurutma makinesi fiyatları basit saç kurutma makinelerinden oldukça yüksektir. Oysa Çin malı saç kurutma makineleri profesyonel saç kurutma makinesi tasarımlarına benzerlar. Ama Çin malı makinelerin güçleri çoğunlukla basit saç kurutucular seviyesindedir. Bu makineler ile fön çekmek pek mümkün değildir. Ama profesyonel fön makinesi gibi pazarlanırlar. Ve fiyatları 500-2000 liraları bulabiliyor. Sıkça sıkıntı yaşanabilecek bu ürünlere dikkat etmek gerekiyor.

Fritöz Ütü Üreten Markaların Saç Kurutma Makineleri

Güzellik sektörünün büyümesi ve insanların kişisel bakıma daha çok özen göstermesi ile elektrikli ev aletleri üreticileri de bu pastadan pay almaya çalışıyorlar. Bu firmaların saç kurutma makinesi fiyatları 600-3000 TL gibi profesyonel ürünlerin fiyatına ya da yakın fiyatlara satılabiliyorlar. Bu ürünler “professional”, “salon series” gibi profesyonel kullanıma yönelik gibi sloganlarla pazarlanıyor. Oysa hiç bir kuaförde fritöz üreten bir markanın saç kurutma makinesi göremezsiniz. Çünkü bu makineler motorlarını korumak için belirli bir süre çalışıp fazla ısındıklarında sıcak üflemeyi keserler. Ya da firmalar bireysel kullanıcılara tazminat ödememek için cihazların ısısını özellikle düşürür. Bu cihazlar saç kurutmak için kullanılabilir, ama hızlı saç kurutmak ya da fön çekmek için ideal değillerdir.

saç kurutma makinesi fiyat

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Eğer amaç fön çekmek ise ya da saçlar yapısı gereği zor kuruyorsa profesyonel saç kurutma makinesi kullanmak kaçınılmazdır. Profesyonel saç kurutma makineleri güzellik sektörüne üretim yapan markalar tarafından üretilirler. Bu ürünlere ulaşmak ev kullanıcıları için zor olabilir çünkü kuaför toptancılarında satılırlar. Bu profesyonel markaları her ürünün bulunduğu pazaryeri sitelerinde bulmak mümkün değildir. Profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları ürünlerin Avrupa ve Amerika’dan ithal olması nedeniyle yüksektir. En pahalı saç kurutma makineleri profesyonel saç kurutma makineleri olsa da Turbobella gibi bir kaç yerli marka Türkiye’de imalat yaptıkları için hala bir çok tüketicinin sipariş verebileceği seviyeleri korumaktadır. Peki profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları ne kadar?

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Profesyonel saç kurutma makineleri 1000 lira ile 15.000 lira arasında satılmaktadır. Bu ürünler 2200-2700 watt arasında güce sahiptir. Piyasadaki en güçlü saç kurutma makinesi 2700 watt gücü ile Turbobella ion9000 modelidir. Bu ürün yerli üretim olması nedeniyle döviz kuru ile ithal edilmediği ve gümrük vergilerine tabi olmadığı için aynı zamanda listemizdeki en ekonomik fiyata sahiptir. Ceriotti, Parlux, Gamma Piu gibi diğer profesyonel fön makinesi markalarının çoğu İtalya’dan ithaldir. Amerika’dan ithal saptan motorlu özel tasarımı ile Dyson Supersonic modeli ise teknoloji olarak çıtayı çok üst düzeye çıkarıyor. Ancak ürünün fiyatı da 499 dolar üzerinden fiyatlandığı için 15.000 liralardan satılıyor. Döviz kuru arttıkça bu fiyatlar daha da artıyor. Peki fiyata göre saç kurutma makinesi nasıl tercih edilir?

Saç Kurutma Makinesi Fiyat

Eğer saç kurutma makinesi sadece saç kurutmak için kullanılacaksa basit saç kurutucular oldukça yeterlidir. Basit saç kurutma makinesi fiyatı pazar yeri sitelerinde 400-600 liradır. Bu makineler uzun saçları ve kalın telli saçları daha uzun sürede kuruturlar. Eğer bütçe çok kısıtlı ise basit saç kurutma makinesi alınabilir. Ama eğer saçlar zor kuruyorsa ya da uzunsa ve bütçe imkanı varsa profesyonel bir saç kurutma makinesi almak idealdir. Basit saç kurutma makineleri ile profesyonel saç kurutma makineleri arasında kalan Çin malı ürünler ile profesyonel süsü verilmiş fritöz üreticileri fiyat performans olarak ideal değildir. Bu ürünler basit saç kurutuculardan daha yüksek fiyatla satılırlar. Ancak profesyonel saç kurutma makinesi performansı vermezler. Kuaför editörlerimizin tavsiye ettiği saç kurutma makinesi markaları hangileri?

Saç Kurutma Makinesi Tavsiye

Saç kurutma makinesi tavsiyesi isteyen ziyaretçiler için piyasada yüksek müşteri memnuniyetine sahip marka ve modelleri kuaför editörlerimiz değerlendirdi. Basit saç kurutma makinesi ihtiyacı olanlar Raks, CVS, Sinbo gibi markaları değerlendirebilirsiniz. Profesyonel saç kurutma makinesi tavsiyesi isteyenler için marka ve modeller aşağıda sıralanmıştır.

TURBOBELLA ion9000 Saç Kurutma Makinesi (999 TL)

turbobella saç kurutma makinesi fiyatı
Turbobella ion9000 en iyi saç kurutma makinesi

Turbobella listemizdeki en iyi fön makinesi olmasına rağmen Türkiye’de imal edildiği için en ekonomik fiyata sahip. 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000 ionizer özelliğine de sahip. Sadece kuaför toptancılarında bulunabilen ürünün piyasada taklitleri de mevcut. O yüzden orjinal sitesi üzerinden ulaşılan kuaför toptancılarından orjinal ürüne ulaşmak gerekiyor. Ürün profesyonel saç kurutma makinelerine içinde sessiz bir ürün ancak elbette basit dc motorlu saç kurutuculara göre daha sesli çalışıyor. Müşteri memnuniyeti çok yüksek olan ion9000 zor kuruyan saçlar için ve hızlı ve kalıcı fön çekmek için çok ideal. Satış sonrası desteği de güçlü bir firma istisnai müşteriler dışında teknik servis hizmetleri düzgün çalışıyor. Profesyonel fön makinesi fiyatları içinde Turbobella 949 TL olan fiyatı ile en ekonomik tercih olmayı sürdürüyor.

Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi (15.000 TL)

dyson supersonic saç kurutma makinesi fiyatları

Dyson Supersonic Amerika’dan ithal bir saç kurutma makinesi. Dyson firması inovatif tasarımları ile tanınan bir marka. Ve saptan motorlu saç kurutma makinesini tasarımının dünyada ilk uygulandığı cihaz Dyson Supersonic. Ancak piyasada çok fazla sahte Dyson makine satılıyor. İkinci el sitelerinden ve ilan sitelerinden kesinlikle alınmaması lazım. Bire bir taklitleri piyasada var. 5 bin liraya 7 bin liraya ikinci el ya da yurtdışından getirdik diye kopye makineler satılıyor. Saptan motorlu makine sessiz makine istiyorsanız garanti ile ithal edilip satılan DASEN markalı ürünü tercih edebilirsiniz. Ama ikinci el ya da orjinal site dışından Dyson aldığınızda 4 bin liralık bir ürüne 8-10 bin lira verebilirsiniz.

Dyson oldukça sessiz çalışan cihaz yüksek teknoloji ile tasarlanmış ve üretilmiş. Ama bu yüksek teknolojinin karşılığı da olarak fiyatı da ortalama tüketiciler için çok yüksek. Tüm dünyada 499 dolar etiketle satılan ürün Türkiye’de yazı yayına hazırlandığında 15 bin lira fiyat etiketi ile satılmakta. Saç kurutma makinesi fiyatları içinde en yüksek fiyat dyson supersonic etiketinde görülüyor. Maalesef ürün sadece saç kurutmak için 500 dolar bütçe ayırabilecek zenginler için ideal bir makine.

Valera Swiss Power4ever Saç Kurutma Makinesi (12.400 TL)

valera swiss power4ever saç kurutma makinesi fiyatları

Valera Swiss Power4Ever saç kurutma makinesi İsviçre’den ithal edilen bir saç kurutma makinesi. Ürün 6 hız 6 ısı kademesine sahip. 475 gram ağırlığındaki makine oldukça hafif. İonizer özelliğine sahip olan Swiss Power4Ever oldukça sessiz bir makine olmasının yanı sıra imalatında ve kullanılan malzemelerde carbon salınımı konusunda çevreci bir politika izliyor. Ürünün eksi yanı rakiplerinden daha güçlü fön performansı sunmadığı halde ithal ürün olduğu için fiyat olarak rakiplerinin oldukça üzerinde bir fiyat etiketine sahip olması.

Elchim Trina Saç Kurutma Makinesi

elchim trina saç kurutma makinesi fiyatları

Elchim Trina’nın en önemli özelliği listemizdeki en hafif saç kurutma makinesi olması. Yaklaşık 300 gram ağırlığı ile elchim trina en yakın rakibinden 170 gram daha hafif. Bu da kuaförlerdeki uzun kullanım sürelerinde daha az yorulmak demek. Sessiz bir makine olan elchim trina 3 hız 4 ısı ayarına sahip. İonizer özelliğine de sahip olan Elchim Trina 360 euro fiyatla satılıyor. Türk pazarındaki satış fiyatı 12400 lira seviyelerinde. Her kuaförün değil sadece en lüks salonların karşılayabileceği bir fiyat etiketine sahip.

En İyi Saç Kurutma Makineleri

Piyasadaki en iyi fön makinesi markaları profesyonel kullanım için üretilmiş ürünlerdir. Yani en iyi saç kurutma makineleri aslında kuaför kullanımı için hazırlanmış profesyonel fön makineleridir. Amacınız saç kurutmak ise en ucuz saç kurutucuları tercih edebilirsiniz. Ama zor kuruyan saçlar veya saç şekillendirmek için profesyonel saç kurutma makinelerini kullanmak gerekir. Saç kurutma makinesi fiyatları değerlendirilirken genelde basit saç kurutucular için 400 lira ve altındaki ürünler tercih edilebilir. Profesyonel saç kurutma makineleri fiyatları da 1000 liradan başlar ve 15 bin liralara ulaşır. Bu fiyat marjlarının arasındaki makineler konusunda çok seçici olmak gerekir.

Fön Çeken Saç Kurutma Makinesi

Fön çeken saç kurutma makinlerine fön makineleri denir. Fön çeken saç kurutma makineleri özel olarak tasarlanmışlardır. Çoğu tüketici en basınçlı üfleyen saç kurutma makinesinin en iyi makine olduğunu düşünür. Oysa saç şekillendirmek ve kurutmak için asıl gereken güç ısıdır. 2700 watt gücündeki bir saç kurutma makinesinin 2400 wattlık gücünü ısı üreten rezistansı kullanırken motoru sadece 300 watt civarı bir güç tüketir. Profesyonel saç kurutma makinelerinin üfleme basınçları ile ısılarının özel olarak ayarlanması gerekir. Çok basınçlı üfleyen saç kurutma makineleri saçı kabartarak şekle girmesine engel olur. Makinenin basıncının ısısı ile doğru orantılı olması gereki. Ancak bu şekilde yüksek ısı ile saç yatıştırılarak şekle sokulabilinir.