Connect with us

İncelemeler

En İyi Saç Düzleştirici Fiyatları, Markaları, Yorumları… 2023 için Detaylı Analiz.

en iyi saç düzleştirici

En iyi saç düzleştirici hangi sorusunun yanıtını 2023 modelleriyle verebilmek için size detaylı bir analiz hazırladık. Saç düzleştirici markalarını, saç düzleştirici fiyatlarını ve özelliklerini sizler için karşılaştırdık. Bu yazının sonunda profesyonel saç düzleştirme makineleri ile ilgili kafanızdaki tüm sorulara yanıt bulacaksınız. Fön makinesi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz eğer : fön makinesi fiyatları karşılaştırmalı analiz konumuza geçmiş sağlayabilirsiniz.

İşin gerçeği tüm saç düzleştiriciler ve ısı ile şekillendiriciler saça az ya da çok zarar verir. Bu yazıda saçınıza daha az zarar verirken daha iyi şekillendirme sağlayacak marka ve model önerilerimizi ile bu cihazları nereden temin edebileceğinizi de yazının sonunda açıklayacağız.

hangi saç düzleştiriciyi tercih etmeli

EN İYİ SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ

En iyi saç düzleştiricileri araştırırken yaptığınız aramalarda bir çok makale bulabilirsiniz. Ama bu makaleler genelde sayfalarına daha çok ziyaretçi çekmek isteyen yazarların genel teknoloji marketlerindeki ürünlerin tanıtımlarından derlediği makalelerdir. Bu makalelerde genel mağazalarda satılan ürünler öne çıkartılır ve muhtemelen yazıyı hazırlayan hayatında bir saç düzleştiriciyi eline bile almamıştır.

Bu yazı kuaförler ve profesyonellerin görüşleri üzerine hazırlanmıştır. Profesyonel en iyi saç düzleştirici hangisi diye sorduğunuzda herkesten farklı yorumlar almanız muhtemeldir. Çünkü herkes ne kadar işe yaradığını karşılaştırma şansı olmasa da kendi makinesini önerecektir. Ancak bir düzleştiriciyi önerebilmek için diğer saç düzleştiricilerini de kullanmak gerekmektedir. Pek çok kadın bu şansa sahip olmaz ya da aldığı cihaz arızalandıysa sadece 2 düzleştirici kullanmış olabilir.

Hemen hemen tüm saç düzleştiriciler saç düzleştirme işlemini az ya da çok yaparlar. Burada asıl önemli konu düzleştirme işleminin ne kadar kalıcı olduğu, saça ne kadar zarar verdiği ve ne kadar sürede yapılabildiğidir. 30 liraya sinbo marka düzleştirici alan da saçlarının belli oranda düzleştirir, 200-400 liraya arzum, tefal, braun, philips alanlar da saçlarını belli bir seviyede düzleştirir. Ancak saçın ne kadar yıprandığı ve sonucun ne kadar kalıcı olduğu iyi bir saç düzleştiricisini belirlerken dikkat edilmesi gereken konudur. Yoksa saçınıza ütü bastığınızda da saçınızın düzleştiğini görebilirsiniz.

seramik saç düzleştirici

SERAMİK SAÇ DÜZLEŞTİRİCLER ORJİNAL Mİ?

Eskiden metal plakalı saç düzleştiriciler kullanılırken artık seramik saç düzleştirici adı altında satılan düzleştiriciler piyasayı kaplamış durumda. Aslında seramik düzleştiricilerin de plakaları metaldir, sadece bu metalin üzeri seramik katkılı bir boya ile kaplanır. Seramik ısıyı iletiminde daha iyi bir malzemedir ve yapışmaz bir yüzey sunar. Ancak bugün seramik adı altında satılan düzleştiricilerin çoğu da orjinal seramik değildir. Bir yıldır seramik düzleştiricilerin ve rezistansların yeni nesilleri çıkmışken, döviz kurlarındaki yükselme nedeniyle çok nadir marka bu ürünleri Türkiye pazarına sokmaktadır. Mesela Türkiye’de fön imalatı da yapan Turbobella gibi bir kaç nadir profesyonel marka bu yeni nesil nano-teknoloji plakalara sahip, infrared rezistanslı ve ionizerli saç düzleştiricilerini satışa sundular. Ucuz saç düzleştiricler saça zarar verir mi?

saç düzleştirici fiyatları

UCUZ SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ FİYATLARI

En iyi düzleştirici saça en az zarar vererek en kısa sürede şekillendiren ve bu şekli en uzun süre koruyabildiğiniz saç düzleştiricisidir. Piyasada seramik olduğunu iddia eden pek çok ucuz saç düzleştirici bulunmaktadır. Bu düzleştiricilerin kullandığı tek teknoloji saçın plakaya yapışmasını önleyen boya kaplamasıdır. Bu cihazlar saçlarda aşırı yıpranmaya neden olurlar. Saçınızı düzleştirip ucuz bir makine ile sonuç elde ettiğinizi düşünebilirsiniz ancak bir hafta sonra saçınızındaki zarar matlık ve cansızlık olarak ortaya çıktığında bunun saç düzleştiricisinden kaynaklandığını hatırlayamayabilirsiniz. Üstelik sabah şekillendirdiğiniz saçlarınızın öğleden sonra bozulmaya başladığını da görmeniz muhtemeldir. Ayrıca plakaları kalın olan saç düzleştiricilerinin daha iyi olduğuna dair yanlış fikirler de kulaktan kulağa yayılmaktadır. Oysa daha kalın plaka saça daha çok zarar verir. Plakanın kalınlığı sanki daha hızlı işlem yapılacakmış izlenimi verse de aslında plakası daha uzun olan düzleştiricler tercih edilmelidir. Saçınıza daha az zarar vermek için profesyonel saç düzleştiricisi kullanmanız çok önemlidir. Peki profesyonel saç düzleştiricilerinde hangi teknolojileri bulunur?

en iyi saç düzleştirici 2017

PROFESYONEL SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ NASIL OLMALI?

Kulaktan kulağa dolanan bir çok bilgi aslında oldukça yanlıştır. Mesela plakaları daha kalın olan saç düzleştiricilerin daha iyi olduğunu sanmak gibi. Oysa kalın plakalar saçları en çok yıpratan modellerdir. Günümüzde ideal plaka boyutları 2,5 cm x 12,5 cm civarındadır. 12 cm’den daha kısa plakalar işlemi uzatmaktadır. Küt ve kısa düzleştiriciler taşınması kolay olduğu için tercih edilebilmektedir ancak bunlar ideal ölçüler değildir. Plaka kalınlğı 1 cm’den daha kalın değilse ve tasarım uygunsa bu düzleştirici kıvrım ve dalgalı modelleri şekillendirmek için de kullanılabilir.
Profesyonel düzleştiriciler son teknolojiyi kullanan saç düzleştiricilerdir. Temelde tüm saç düzleştiriciler az ya da çok saça zarar verir. Profesyonel saç düzleştiricileri saçı daha hızlı ve kalıcı şekillendirirken, saça daha az zarar veren düzleştiriclerdir. Saçı yıpratmak çok kolaydır ancak oluşan bu hasarları tamir edip tekrar sağlıklı saçlara kavuşmak oldukça zordur. Bu nedenle profesyonel düzleştiriciler kullanmak çok önemlidir. Yeni nesil düzleştiriciler nanoteknolojili plakalar ile renk koruma (volkanik mineraller), infrared rezistans sistemleri, negatif ionizer jeneratörü, tourmalin seramik plakalar gibi teknolojilerden bir ya da bir kaçını kullanır. Ayrıca profesyonel makineler gerçek plaka ısısını gösterirler, oysa piyasadaki pek çok ünlü marka ısı değerlerini manipüle etmektedir. Peki bu yeni teknolojiler ne işe yaramaktadır?

saç düzleştirici boya koruma

Renk Koruma Teknolojileri

Birden fazla renk koruma teknolojisi vardır. Seramik plakalardan sonra ortaya çıkan titanyum kaplama plakaların yerini bugün volkanik mineral katkılı nano teknolojili yeni nesil seramik plakalar almaktadır. Bu plakalardaki kaplamaya eklenen aktif volkanik mineraller saç içindeki pigmentlerin korunmasına yardımcı olur. Boyalı saçlarda yaşanan düzleştirici kullanımıyla renk kaybı probleminin önüne geçen bu teknoloji Türkiye’de çok nadir markada kullanılmaktadır. Klinik deneylerde Volkanik minerallerin boyasız doğal saçlarda da ısının yarattığı hasarı azalttığı da kanıtlanmıştır.

infrared rezistans saç düzleştirici

Infrared Rezistans Teknolojisi

Infrared rezistans sistemi de yeni nesil düzleştiricilerdeki en etkili teknolojilerdendir. Klasik saç düzleştiricilerinde ısı rezistans üzerinden düzleştirici plakaya, oradan da saç teline aktarılır. Saç teli şekle girmek için ısının tel içine etki etmesi gerekmektedir. Isı saç telinin içine ulaşırken saç telinin dış kısmı ısıdan zarar görür. Infrared teknolojisi ile ısı hem plaka ile hem de doğrudan saç telinin içine etki eder. Bu sayede hem işlem daha kısa sürer. Sonuçta hem şekil daha uzun süre kalıcı olur hem de saç teli çok çok daha az yıpranır. Infrared rezistansın filtreli ve filtresiz (açık) olanları mevcuttur. Açık olan da rezistans düzleştiricinin ortasında doğrudan saça ışıma yaparken yeni nesil filtreli infrared ürünlerde rezistans plakanın arkasında kalır ve ışıma filtrelenerek saça ulaşır. Elbette filtreli infrared rezistans kullanan düzleştiriciler saçı daha az yıpratır ve tercih edilmelidir.

iyonlu saç düzleştirici

Negatif İonizer

Negatif ion üreten teknoloji, saç içindeki nemin saç teline bağlanmasını sağlar. Bu sayede ısı işlemi sırasında yaşanan aşırı nem kaybının önüne geçilir. Bu hem saçlarınızın aşırı kuruyup dökülmemesi için önemlidir. Hem de ionizer saçınızın çok daha parlak görünmesini sağlar. Pek çok avrupa ülkesinde ionizer teknolojisine cila anlamına gelen polish teknolojisi de denmektedir.

seramik turmalin saç düzleştirici

Tourmaline Seramik Kaplama

Günümüzde piyasadaki makinelerin büyük kısmı seramik plaka olduğunu iddia etmektedir. Ama aslında bu doğru değildir. Tüm yanmaz kaplamalar seramik kaplama değildir. Özellikle 2000 liranın altındaki saç düzleştiricilerde gerçek seramik kaplama mümkün değildir. Hele hele seramik tourmaline kaplama cihaz fiyatları 2500 liranın üzerindedir. Ama 2000 liranın altında aldığınız düzleştiricinin saçınıza daha fazla zarar vermesi kaçınılmazdır. Tourmaline doğada nadir bulunan ve doğal olarak ion üreten bir taştır. Tourmaline özellikle ionizerli makinelerde kullanılır. Saçın parlaklığını arttırır. Seramik kaplamanın kayganlığını arttırarak saç üzerindeki hasarı azaltır.

hangi düzleştirici en iyi 2017

Gerçek Isı Değerleri

Bazı markalar yeni teknoloji maliyetlerine katlanmamak için ısı değerleri üzerinden pazarlama yapmaktadırlar. Bu da abartılmış ısı değerleri ortaya çıkartıyor. 230 derece saç düzleştirici, 250 derece saç düzleştirici, 270 derece saç düzleştirici gibi abartılı rakamlar ile pazarda pay kapmaya çalışan amatör markalar mevcut. Profesyonel saç düzleştiriciler en fazla 220 derece ısı üretir. Bunun üzerindeki değerler gerçek değildir. Zaten amatör saç düzleştiricileri ısıyı rezistanstan ölçerler. Oysa rezistans ısısı plakaya aktarılırken büyük oranda kayba uğrar. Bu ocaktaki ateşin ısı değeri ile tencerenin ısı değeri gibidir. Rezistanstan ısı değeri ölçen bu amatör makineler 300 derece bile ısı gösterebilir ama plaka üzerindeki ısı 150 dereceyi geçmez. Turbobella, GlamPalm, T3 micro gibi profesyonel makineler plaka üzerindeki gerçek ısıyı gösteren düzleştiriclere örnek gösterilebilir.

saç düzleştirici fiyat

Düzleştirici Boyutları

Düzleştirici plakanın boyutları seçim yaparken çok dikkat edilmeyen konulardandır. Ama genel olarak ölçü vermek gerekirse yeni nesil plaka tasarımları ortalama 2,5 cm eninde, 11-14 cm boyunda ve 1 cm kalınlığında plakalardan oluşmaktadır. Küt ve kareye yaklaşan, kalın plaka tasarımlı düzleştiriciler birim alandaki sürtünmeyi arttırarak saçtaki hasarı da arttırmaktadır. Ayrıca bu kısa küt makinelerde tutulacak alan plakalara çok yakın olduğu için uzun süreli kullanımda eli rahatsız edecek bir ısı yayarak kullanımı zorlaştırır. Yeni nesil pek çok makine hem düzleştirmek hem de kıvrımlı ve dalgalı modeller için kullanılabilecek plaka yapısına sahiptir. Bu sayede maşa satın alınmadan hem düz hem de kıvrımlı modelleri tek makine ile yapabilmek imkanı bulunmaktadır.

hangi sac duzlestirici

HANGİ DÜZLEŞTİRİCİYİ SEÇMELİ?

Saç düzleştirici seçerken dikkat edilmesi gereken bir kaç basit referans vardır. Fiyat bu referanslar içinde ilk bakmamız gerekenidir. İyi bir saç düzleştirici sadece saçı düzleştirmekle kalmaz. Profesyonel bir saç düzleştirici saça verdiği şekli en uzun süre koruyabilen ve saça minimum hasar veren düzleştiricidir. Düzleştirici seçerken önceliği sadece güzellik sektörüne üretim yapan markalara vermek doğru tercih olacaktır. Eğer bir saç düzleştirici markasının fritöz, ütü gibi elektrikli ev aletleri de mevcut ise bu ürünlerden uzak durmak en iyi terich olacaktır. Bu ürünler tam bir pazarlama dehasıdır. Çekici kutu tasarımları, ürünün son teknoloji olduğu imajı verecek ürün tasarımları mevcuttur. Ama aslında bu ürünler son derece amatördür. Bu makineler ile şekillendirilen saçlar kısa sürede şeklini kaybeder ve saçlarda ciddi hasarla oluşabilir.
Sadece güzellik sektörüne yönelik imal edilen ve satılan marka ve modellerin bulunması da oldukça zordur. Bu ürünler güzellik ve kuaför sektörüne yönelik toptancılarda bulunabilir.

saç düzleştirici fiyatları

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ FİYATLARI

Düzleştiricilerin 3 farklı fiyat marjında satılmaktalar.  Bu gruplar içinde size profesyonel grubu almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü daha az para vermek saçlarınızda ciddi hasarlara yol açacaktır ve bu hasarları telafi etmek uzun bir zaman ve yüksek bir maliyet getirecektir. Eğer bütçenüz yetersizse bir müddet daha bekleyerek bütçenizi arttırmanızı öneririz. Ama elbette gerçekten düşük gelir seviyesindeki bayanlar ve öğrenciler, genelde genç bayanlar saçlarının yıpranmasını çok önemsemezler. Bu tüketici grubu en ucuz saç düzleştiric fiyatını ararlar. Ancak asıl hatayı yapan belirli bir bütçeye sahip olan bakımlı bayanlardır. Bu bayanlar fritöz ütü üreten elektrikli ev aletlerinin ürünlerine kolayca kanabilirler. Üstelik bu ürünler 1000-1500 lira bandındadır. Oysa 2000 lira fiyatla çok daha iyi bir saç düzleştirici alıp saçlarınıza vereceğiniz hasarı azaltmak varken 1500 liralık bir düzleştirici ile saçlarınızı süpürge haline getirmeniz işten bile değildir.

saç düzleştirici yorum

Saç düzleştiricileri fiyatları 3 gruba ayrılabilir.

 1.  Ucuz saç düzleştiricileri genelde ucuz ev aletleri satan firmalara aittir. Bu firmalar en ucuz mutfak robotu ve fritözü satan bilindik ucuz markalardır. Marketlerde bulabilirsiniz mu cihazları. Öncelikle saçınızı seviyorsanız bu makinelerden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunların fiyatları 500 liradan başlayıp 5000 liraya kadar çıkar.
 2. Orta fiyatlı saç düzleştiricileri de profesyonel markalar değildir. Bu saç düzleştirici markaları ucuz fritöz değil, pahalı fritöz satan firmaların ürünleridir. (braun, rowenta, philips) 500-1000 lira bandındaki bu saç düzleştiriclerinde ise bolca göz boyanır. Amatör olmalarına karşı, janjanlı kutular, ürünü profesyonelmiş gibi göstermeye yönelik afilli model isimler, ürünün işlevselliğini azaltan ama göze hoşgelen cihaz tasarımları bu makinelerde sıklıkla görülür. Plaka tasarımı, plakaların en boy oranı ve inceliğinden ziyade kadınları cezbedecek değişik tasarımlı makinelerdir bunlar. Saçı koruyan bir sürü teknolojiye sahip olduklarını iddia ederler. Ama aslında tam bir pazarlama tuzağıdır, uzak durmak gerekir. Güçlü marka imajlarının arkasında aslında oldukça düşük kalite bir cihaz vardır ve şekillendirdikleri saç uzun süre kalıcı değildir.
 3. Profesyonel saç düzleştiricileri fiyatları 2500 TL bandı üzerindedir. Özellikle dolar ve euro kurundaki artışın ardından fiyat olarak pahalı bir hal aldılar. Turbobella, GlamPalm, T3 micro, Gammapiu gibi sayabileceğimiz bu profesyonel saç düzleştiricilerden sadece Turbobella Türk firması olduğu için garanti ve tamirat konusunda güvenilir kabul edebiliyoruz. Bu cihazlar son teknolojileri kullanan cihazlardır. Dediğimiz gibi tüm düzleştiricler saçları yıpratır. Ama bu cihazlar oldukça az yıpratır saçları. Ayrıca profesyonel cihazlar plakalarının özel tasarımı sayesinde sadece düzleştirme için değil dalgalı ve kıvrımlı modeller için de maşaya gerek duymadan tatminkar sonuçlar verebiliyor.

saç düzleştirici markaları

EN İYİ SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ MARKALARI

En iyi saç düzleştirici markalarını saymadan önce tüm markaları güzellik sektörüne yönelik ve elektrikli ev aleti üretimine yöneli olarak 2 gruba ayırabiliriz.
Philips, Rowenta, Braun, Fakir gibi elektrikli ev aletleri üreticilerinin amatör makinelerinden uzak durmanız tavsiye edilir. Güzellik piyasasındaki talep arttıkça, elektrikli ev aletleri üreticileri de düşük maliyetli makinelerini janjanlı kutularda satarak bu pastadan pay alma peşindeler. Bu makineler tam bir pazarlama başarısıdır, üzerlerinde pro, salon gibi profesyonel kullanıma yönelikmiş gibi model isimleri yer alabilir. Ancak hiç bir kuaförde bu makinelerin saç düzleştirmede kullanıldığını göremezsiniz. Revlon, Remington, Babyliss gibi güzellik sektörüne yönelik ithal markalar için de şikayetvar gibi portallar üzerinde garanti ve yedek parça konusunda sıkıntılar yaşandığını gözlemlemekteyiz. 52 farklı model düzleştiriciyi inceledik. Sizden gelen yoğun isteklerin ve soruların ardından tavsiye olarak sunulabilecek en iyi 4 saç düzleştirici markası ve modeli yazının sonuna eklenmiştir.

saç düzleştirici yorum 2017

EN İYİ SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ YORUMLARI

Profesyonel güzellik malzemeleri üreten markalar yerine elektrikli ev aletleri üreticilerinden alınan ürünler de elbette bir oranda saçınızı düzleştirir. Bu nedenle saçındaki düzleşmeyi farkeden bayanlar arkadaşlarına kendi kullandıkları makineyi tavsiye ederek olumlu yorumlar yapıyorlar. Ancak bu bayanlar saç şeklinin ne kadar hızlı bozulduğunu ve bir kaç ay içinde saçlardaki aşırı yıpranmanın nedenini hemen anlayamıyorlar. Çünkü tüketicilerin çoğu sadece bir cihazı kullanmakta ve diğer profesyonel cihazları denemeden yorumlarını yapmaktadırlar. En iyi saç düzleştirici yorumları değişik fiyat marjlarında bir çok makine ile deneyimi olan kullanıcılardan gelir. Bunlar genelde kuaförlerdir. Sitemizin üyeleri profesyonel kuaförlerden yaklaşık 234’ünden konu ile ilgili yorumlarını aldık. Size kuaförlerin de kullandığı ve tavsiye ettiği saç düzleştirici önerilerini sunalım.

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ TAVSİYESİ 2023

Saç düzleştirici tavsiyesine ihtiyacı olan takipçilerimiz için profesyonellerin seçimlerini ve yorumlarına göre bir liste hazırladık. Aldığımız yorumlara göre hazırlanan listeyi aşağıda bulabilirsiniz. Saç düzleştirici tavsiye edilirken, ürünlerin yaklaşık fiyatları ve neden tavsiye edildiği de kısa bir açıklama olarak eklendi.

En İyi Saç Düzleştirici

en iyi saç düzleştirici turbobella

1) TURBOBELLA maxicare+ Saç Düzleştirici 2990 TL

Turbobella 3 büyük avantajı ile listemizin zirvesinde yer alıyor. Turbobella maxicare+ modeli hem profesyonel bir saç düzleştirici için güncel tüm teknolojileri içeriyor, hem de Türk markası olduğu için garanti ve satış sonrası destek konusunda son derece başarılı. Turbobella garanti işlemlerini online olarak takip eden tek firma. Üstelik 2990 TL fiyatı ile diğer profesyonel saç düzleştiricilerinden çok daha düşük bir fiyata sahip. Özellikle boyalı saçı olanların başka bir düzleştirici düşünmemelerini tavsiye edilir. Eğer saçınızın az yıpranmasını istiyorsanız Turbobella ilk seçiminiz olabilir. Üstelik yeni nesil filtreli infrared rezistans ile saçlar şeklini çok daha uzun süre koruyor. Özel plaka tasarımı ile düzleştirmenin yanısıra bir maşa gibi kıvırcık ve dalgalı modeller de rahatça yapılabiliyor. Dijital ekranı ile kullanımı çok kolay. Ürünün tek negatif yönü sadece kuaför malzemeleri satan toptancılarda bulunması. İnternette de çok nadir bulunuyor.

gammapiu i

2) Gamma Piu i-Extra Saç Düzleştirici 2500 TL

İtalyan tasarımı ve üretimi. 30 saniyede 220 derece sıcaklığa ulaşabiliyor. Sıcaklık 1 derecelik kademelerle ayarlanabiliyor. Böylece istediğiniz ısıyı tam olarak ayarlamak kolaylaşıyor. Türkiye’de çok nadir toptancıda bulunuyor. Amazon ya da ebay üzerinden sipariş verilebiliyor.

glampalm

3) GlamPalm 5400 TL

Gerçekten son derece kaliteli bir ürün. Türkiye’de satış fiyatı 4400 liranın üzerinde. Oysa yurt dışındaki alışveriş sitelerinden 4500 liraya sipariş verebilirsiniz. Tam profesyonel bir cihaz ama Türkiye’de garanti ve teknik servis hizmeti yok.

babyliss

4) Babyliss Pro 2073 Nano Saç Düzleştirici 5990 TL

Babyliss pek çok modeli olan bir marka. Bu modellerin sadece profeyonel olanlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Babyliss bir fransız markası. Ancak Türkiye’de garanti ve teknik servis hizmetleri hakkında şüphelerimiz var. Sikayetvar.com’a bakıldığında garanti ve tamirat konusundaki sıkıntılar akıllarda soru işaretleri bırakıyor. 5000 lira üzerinde ücret ödeyip garanti konusunda problem yaşamak kimsenin istemeyeceği bir durum elbette…

ÖZET:

 • En iyi saç düzleştiriciler elektrikli ev aletleri üreten markalardan değil profesyonel güzellik aletleri üreten markalardan çıkar.
 • Tüm saç düzleştiriciler az veya çok düzleştirme işlemini yapar. En iyi düzleşticiler daha kalıcı şekil veren ve saçı daha az yıpratan düzleştiricilerdir.
 • Profesyonel saç düzleştiricilerde renk koruma, infrared rezistans, ionizer, tourmaline seramik plakalar gibi teknolojilerden bir ya da bir kaçı bulunur.
 • İdeal saç düzleştirici plaka boyutları 2,5 cm en, 11-14 cm boy ve 1 cm kalınlıktır.
 • Saç düzleştirici satan markaların çoğunda garanti ve satış sonrası destek sorunları yaşanabilmektedir, bu sorunları yaşatmayacak firmalar tercih edilmelidir.
 • Profesyonel saç düzleştiriciler ortalama 2500 liranın üzerinde fiyata sahiptirler. Bu fiyatın altındaki ürünler profesyonel maskesi altında satılan elektrikli ev aleti üreticilerinin amatör cihazlarıdır.
 • En profesyonel saç düzleştiricileri dahi az da olsa saça zarar verir. Haftalık olarak saça keratin serum ile uygulama yapılması ve günlük olarak argan yağı gibi bakım yağları ile saçın kurumasının engellenmesi önerilir.
 • Profesyonel üyelerimizden alınan öneriler sonrası hazırlanan Profesyonel Saç Düzleştirici önerileri Turbobella maxicare+, Gammapiu, GlamPalm, Babyliss Pro 2073 Nano…

Konu hakkındaki sorularınızı yorum alanından iletebilirsiniz…

Reklam en iyi fön makinesi
YORUMLAR

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir