Connect with us

Genel

Erkeklere Özel 2024 Modası 5 Saç Modeli

katli kesim erkek sac modeli

Erkeklere Özel 5 Uzun Saç Trendi

Uzun saç yalnızca kadınlara yakışmıyor. Aynı zamanda erkeklerde de farklı bir çekicilik ortaya çıkarıyor. Erkeklerin uzun saçları farklı şekillerde kullanabilmesine olanak sağlayan çok fazla model olduğu söylenebilir. Ancak bu durum hem erkeğin tarzı hem de duruşu ile alakalı olan bir durum olduğundan model seçiminde biraz daha titiz davranmak gerekiyor. Erkeklere özgü 5 güzel model olarak şu tarzlar sıralanabilir;

• Uzun dalgalı saç modelleri
• Kulak hizasında dağınık saçlar
• Thor saç şekli
• Katlı uzun saçlar
• Topuz saç modelleri

Bu saç modelleri erkeklerin beğenerek kullandıkları saç trendleridir. Bazıları yeni yeni kullanılıyor olsa da bazı saçlar uzun yıllardan bu yana erkekler arasında son derece popüler olan modellerdir. Erkeksi duruşu bozmadan ve oldukça çekici bir görünümü olan uzun saçlar sayesinde kendilerine has bir görünüm elde edebilirler.

Uzun Dalgalı Saç Modelleri

Erkeklerin kullanmaktan bıkmadığı bir model olan uzun dalgalı saçlar her zaman popüler bir modeldir. Sırf bu modeli kullanabilmek için saçlarına iri perma dalgaları yaptıranlar dahi var. Ancak erkeklerin saç yapısı kadınlara göre daha sağlam olduğundan doğal dalgaları olan erkekler bu model konusunda herhangi bir sorun yaşamıyorlar. Dalgalı ve uzun saçlar erkeklerde çok hoş göründüğünden bu modeli ünlü erkekler başta olmak üzere birçok kişi rahatlıkla kullandı. Sarışın erkeklerde kendini daha çok belli eden model siyah saçlarda da ayrı bir cazibe örneği denilebilir.

uzun dalgali erkek sac modelleri
uzun dalgalı erkek saç modelleri

Kulak Hizasında Dağınık Saçlar

Erkeklerin son zamanlarda kullanmaktan haz duyduğu bir başka model ise kulak hizasında olan dağınık saçlar. Normal saçlara göre daha uzun olan ve dağınık dalgaları bulunan saçlarda erkekler daha asi ve çılgın bir görünüm elde ediyorlar. Kalın çerçeve gözlükleri olan erkeklerde bu saç modeli çok marjinal durduğu gibi sıradanlıktan da uzak bir görünüm ortaya çıkarıyor. Bu modelin saçlarda dağınıklık gerektirmesi her gün erkeklerin jöle ile uğraşmasına da gerek kalmıyor. Ancak zaman zaman resmi ortamlara girilmesi gerektiğinde düzgünce tarayarak kulak arkası yapabilirler.

kulak hizasi erkek sac modelleri

Thor Saç Şekli

Erkek saç modasında en trend olan modellerden biri de ünlü çizgi roman kahramanı Thor’un saçı denebilir. Thor saçı hem karizmatik hem de güçlü bir erkeği yansıtması açısından son derece hoş bir model. Omuzlara kadar inen saçları yarım şekilde bağlayarak kenarlardan birkaç ince örgü yaptığınızda Thor saç modelini elde etmiş olacaksınız. Son derece hoş bir modeldir. Bu saç şekli Thor’un saçı gibi sarışınlara çok yakışsa da kumral ve esmerler de rahatlıkla kullanabilirler.

thor sac modeli

Katlı Uzun Saç Modelleri

Erkek saçlarında kat olur mu diye merak edenler için son derece hoş bir saç şeklidir. Üstelik bu saç modeli çok yeni bir model de değildir. Bir zamanlar ünlü erkekler arasında çok moda olan katlı uzun saçlar günümüzde de hala popülaritesini koruyor. Karizmatik görünümden ödün vermek istemeyen erkeklerin çok rahat bir şekilde kullanabilmesine olanak sağlayan bir modeldir.

katli kesim erkek sac modeli

Tam ve Yarım Topuz Modeli

Erkekler de artık saçlarını topuz yapabilme avantajına sahipler. Yeni saç trendleri arasında erkeklerin saçları konusunda daha özgür davranabilmelerine olanak tanıyor. Uzun saçları olan erkekler saçlarını yarım toplayıp yukarıdan bir topuz yaptıklarında hem sevimli hem de karizmatik bir görünüm elde edebilirler. Ancak bu yarım topuzu dilerlerse tam topuz olarak da değerlendirebilirler. Saç modeli seçiminde topuzlar hem kullanışlı hem de erkeklerde farklı bir görünüm ortaya çıkarıyor. Günlük hayatın yoğunluğu ortasında rahatça kullanılabilen bir model diyebilirsiniz.

yarim topuz erkek sac modeli
yarım topuz erkek saç modelleri
Reklam en iyi fön makinesi
YORUMLAR

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir