Connect with us

Genel

Saçları Gürleştirmenin Yolları 5 Örnek

saclari gurlestirmenin yollari

Saçınızı Gürleştirecek En Harika 5 Yöntem

Saçlar kullanıldıkça yıpranma gösteren bir yapıya sahiptir. Bu yıpranma döneminde düzleştirici, fön ve çeşitli ürünler de yıpranma durumunun daha da hızlı olmasına neden oluyor. Saçlar yıpranmaya bağlı olarak dökülme, kırılma ve matlaşmaya uğruyor. Bu durumda kadınların hem özel hayatlarında hem de iş ortamında kendilerini son derece kötü hissetmesine neden oluyor. Her kadın bakımlı saçlara sahip olmak istediğinden bazı ufak uygulamalar ile saçlarınızı yeniden eski haline çevirebilirsiniz. Saçlarınızın daha parlak ve gür görünmesini sağlamak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilen 5 farklı uygulama tam sizlere göre. Bu yöntemler;

• Saç serumlarını ihmal etmeyin
• Bitkisel çözümleri deneyin
• Saç bakım maskelerinden faydalanın
• Kırık aldırmak iyi bir uygulama
• Saçınızı dinlendirmeyi unutmayın.

Saç bakımı son derece önemli bir iştir. Görüntünüzü en iyi şekilde tamamlayacak olan saçlar sayesinde kendinizi de çok iyi hissedeceğiniz için yukarıda sayılan uygulamaları yapmaya üşenmeyin.

Saç Serumları Saçlar İçin Önemli

Yıpranmış ve dökülmeye başlamış olan saçlar için bakım şarttır. Bakım yaparken de rastgele bakım yapmak saçın daha da kötüye gitmesine neden olacağından iyi bir saç uzmanından tavsiyeler alabilirsiniz. Son zamanlarda çok etkili saç bakım serumları satışa sunuluyor. Bu saç bakım serumlarını kullanarak rahatlıkla saçlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Ancak saç bakım serumu tercih ederken saçın yapısına da dikkat etmeniz son derece önemlidir. Yağlı saçlar için olan bir serumu kuru saçlarda kullanmak faydadan çok zarar getirecektir.

Bitkisel Çözümler ve Kürler

Saç bakım uzmanlarının önermiş olduğu saç kürleri ve bitkisel yağlar sayesinde de saçlarınızın dökülmesini önleyebilir ve son derece hoş bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak saç bakım kürlerini ne kadar kullanmanız gerekiyorsa o kadar kullanmanız öneriliyor. Haftada bir defadan fazla kullanmak zamanla saçlarınızda çok daha farklı etkiler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle bazı kürler haftada bir defa kullanılırken bazıları 15 günde bir kullanılıyor. Bu detaylara dikkat edildiği taktirde kısa zamanda sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Bakım Maskeleri

Maske uygulamasını profesyonel bir merkezde yaptırmak daha kesin sonuç almanızı sağlayacaktır. Ancak bir merkeze gidecek kadar zamanım yok diyorsanız bu maskeleri evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Saç maskelerini bir güzellik merkezinden, kozmetik dükkanlarından ya da eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Maskelerin uygulanma prosedürlerine dikkat ederek son derece titiz bir şekilde belirli periyotlarda uyguladığınızda saçlarda gözle görülür bir değişme meydana geldiğini görebilirsiniz.

Kırıkları Saçlarınızda Barındırmayın

Kırık saçlar bir saçın gürleşmesinin önündeki en büyük engeldir. Sürekli olarak yıpranmaya maruz kalan saçlarda uçların sık sık kesilmesi ve kırıklardan arındırılması gerekiyor. Bu şekilde saçlar kendini toparlayarak daha gür bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Kırık aldırma işlemini birçok kadın ihmal ediyor ve saçlarının uzaması için bu işlemi yaptırmaya yanaşmıyor. Ancak kırık saçlar uzadıkça daha cansız bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Ayda bir mutlaka saçlarınızın uçlarından aldırmayı ihmal etmeyin.

Saçları Dinlendirin Kendine Gelsin

Sık sık saç yıkamak saça fayda vermez. Aksine son derece zarar verir. Her gün yıkanan saçlar parlaklığını yitirir ve daha mat bir görünüm ortaya çıkar. Böyle durumlarda saçların kendini toparlaması da son derece zordur. Saçları her gün yıkamak yerine iki güne bir yıkamak daha iyi sonuç verecektir. Aynı zamanda maşa ve fön gibi cihazları da her gün kullanmak saç açısından son derece zararlı. Bu cihazları da ara ara

Reklam en iyi fön makinesi
YORUMLAR

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir